Top 6 piątej kolejki: Paweł Rolka i Łukasz Grochowski!


Święto świętem, ale my nie robimy sobie wolnego 😉 Zwłaszcza, że pewnie wielu zawodników chciałoby już zobaczyć swoje nazwisko w Drużynie Tygodnia.

Nasz plan zakładał, żeby najdłużej jak się da, przyznawać nagrody zawodnikom z różnych drużyn. No ale w pierwszej lidze ta sztuka się nie udała. Nie do końca przekonał nas występ Bad Boys (mimo zwycięstwa), skąd żaden zawodnik jeszcze nie otrzymał jeszcze naszej nagrody, z kolei mecz AutoSzyb z PrefBudem był jednak naznaczony czerwonymi kartkami, co trochę ułatwiło sprawę ekipie Kamila Wiśniewskiego. Drogą eliminacji skupiliśmy się więc na potyczce Beer Teamu z Copa FC i to spośród zwycięzców tego starcia wskazaliśmy MVP. A ponieważ kolejny dobry mecz z rzędu rozegrał PAWEŁ ROLKA, to właśnie takiego, dość nieoczywistego wyboru, dokonaliśmy. Już ze Złymi Chłopcami zastanawialiśmy się, czy to przy jego nazwisku nie postawić gwiazdki, ale wtedy się jeszcze wstrzymaliśmy. Teraz nie mieliśmy już wyjścia, bo Paweł znów zagrał dobre zawody, był bardzo aktywny, strzelił bramkę i widać, że jest po prostu w dobrej formie. A ta przyda się Beer Teamowi na finiszu trzeciej edycji. Gratulujemy!

Zespół z Radzymina ma jeszcze jednego przedstawiciela w TOP 6 – Mateusza Karpińskiego. Popularny „Dziku” również miał swój udział w sukcesie nad Kopaczami, choćby ze względu na perfekcyjną obronę sytuacji sam na sam z Mateuszem Marcinkiewiczem. A skoro już przy kolejnym Mateuszu jesteśmy, to on także znalazł się w naszym cotygodniowym zestawieniu. Chyba jako jedyny gracz Copy zagrał w niedzielę na swoim poziomie, a do tego dorzucił piękne trafienie główką. Do obsadzenia zostały nam więc jeszcze tylko trzy miejsca. Za defensywę Drużyny Tygodnia będzie odpowiadał Jarek Przybysz i Łukasz Kokosza. Pod nieobecność Piotrka Stańczaka pierwszy z nich świetnie wywiązał się z roli ostatniego obrońcy i nie dał pograć napastnikom HandyMan. Także Łukasz utrzymuje wysoką dyspozycję od początku tej edycji i mimo, że ma przede wszystkim odpowiadać za to, by rywale nie strzelali goli Green Teamowi, to w kolejnym spotkaniu pokazuje, że to nie jedyne jego atuty. Sporo ma ich również Łukasz Flak. Zawodnik AutoSzyb obsadził ostatnią wolną pozycję w naszej układance i chociaż to Rafał Mucha zdobył od niego więcej goli przeciwko PrefBudowi, to wiele z nich było efektem pracy właśnie Łukasza.

Schodzimy o poziom niżej. Tutaj to dopiero było ciekawie i tylko poza spotkaniem Black Dragons – Box Garda, we wszystkich pozostałych wynik ważył się do ostatnich sekund. A już dosłownie w ostatniej akcji meczu trzy punkty zdobył Al-Maj Car. Markowianie byli faworytem potyczki z Jogą, ale męczyli się i pewnie straciliby tutaj punkty gdyby nie ŁUKASZ GROCHOWSKI! Ten gracz nie tylko zdobył gola na wagę zwycięstwa po pięknym indywidualnym rajdzie (do obejrzenia TUTAJ). Zdobył też bramkę nr 2 dla Al-Maju, a jakby się uparł, to można byłoby mu zaliczyć także pierwszego gola dla ekipy Grześka Wojdy, który ostatecznie zapisaliśmy jako trafienie samobójcze. W każdym razie – Łukasz zagrał kapitalne zawody, czym potwierdził swoją niemałą klasę. Brawo!

A żeby Łukasz miał godne wsparcie, to dokooptowaliśmy mu do drużyny kilku ciekawych graczy. W bramce postawiliśmy Darka Piotrowicza. Jak zwykle trochę pokombinowaliśmy, bo Darek między słupki wskoczył z konieczności, ale naprawdę nieźle bronił, w dodatku umiejętnie rozgrywał, zdobył gola z dystansu, miał asystę, więc nasz wybór chyba się broni. Po jego lewej stronie zagra za to kolejny uczestnik meczu Lema – AKS – Marcin Białek. No tego zawodnika powoli przedstawiać nie trzeba – na boisku jest wszędzie i bez niego nie byłoby widowiskowego powrotu Elektrycznych ze stanu 1:4 na 6:4. Dalej mamy z kolei duet z ekipy Retro – Mateusz Meirowski i Kamil Ryński. Obydwaj bardzo nam się podobali w konfrontacji z Show Teamem, która zakończyła się przecież niespodziewanym sukcesem ferajny Darka Rosłona. Z kolei na „szpicy” gole dla naszego Dream Teamu będzie zdobywał Arek Major. Tak jak to zrobił kilka dni temu, gdy bramkarzowi Box Gardy zapakował hat-tricka.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to przypomnijmy – zawodnik z pierwszej ligi ma do wyboru: albo zestaw dla dwóch osób w Bambusie (Radzymin, Kobyłka, Ząbki – dowolna lokalizacja) albo duża pizza od Wakacje na Południu (Wołomin). To co zostanie trafia do MVP drugiej ligi.

A na nasze kolejne zestawienie zapraszamy za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.