Top 6 drugiej kolejki: Krzysiek Zabrzecki i Marcin Białek!


Dziś wyjątkowo trochę wcześniej niż zwykle prezentujemy Wam nasz wybór dotyczący najlepszych graczy poprzedniej serii. Kogo gra przekonała nas w minioną niedzielę najbardziej?

Startujemy wpierw z pierwszą ligą, gdzie co prawda meczów „na noże” nie było, ale te które zobaczyliśmy również nie zawiodły. Najcenniejsze zwycięstwo w kolejce odniósł zdecydowanie PrefBud i to tam poszukaliśmy najbardziej wartościowego gracza drugiej kolejki. I znaleźliśmy go w osobie KRZYŚKA ZABRZECKIEGO! Trudno było przejść obojętnie obok jego czterech asyst, a również rywale docenili jego postawę, co także było dla nas istotną wskazówką. Krzysiek to zawodnik, na którego grę przyjemnie się patrzy – krótko trzyma piłkę przy stopie, gra bardzo inteligentnie, a przeciwko Al-Marowi dał się też poznać jako świetny wykonawca stałych fragmentów gry (w tym autów!). Wybór nie mógł więc być inny – gratulujemy!

A inni pierwszoligowcy którzy zasłużyli na słowa pochwały to – w bramce Mateusz Karpiński. Nie miał on za wiele pracy, ale tam gdzie musiał się wykazać, wszystko zrobił jak trzeba. W defensywie mamy kolejnego przedstawiciela Beer Teamu – Kubę Skibowskiego (bardzo pożyteczny zawodnik, świetnie czytający grę) oraz Piotra Zawadzkiego, który w niedzielę znakomicie wywiązywał się ze swoich obowiązków defensywnych. Na prawej stronie pomocy umieściliśmy Mateusza Kowalczyka – autora ważnych bramek dla Copy przeciwko Bad Boys. Z kolei w ataku miejsce zarezerwowane jest na razie dla któregoś z przedstawicieli Green Teamu – dwa tygodnie temu był to Piotrek Bielecki, a teraz będący w wybornej formie Rafał Kudrzycki.

Teraz czas na drugą ligę. Nie ukrywamy, że decydując się na wybór o którym zaraz się przekonacie, postanowiliśmy wykorzystać okazję. Nie będzie bowiem tajemnicą, że zwycięstwa AKS Elektro mogą należeć do rzadkości w tym sezonie, ale skoro już takowe nastąpiło, to nie sposób było nie uhonorować zawodnika właśnie tego zespołu. I postawiliśmy na MARCINA BIAŁKA! To jest ten typ zawodnika, który dla dobra drużyny wypluje płuca. Trochę jak żołnierz, który ma do wykonania misję i zrobi wszystko, by ją zrealizować. Przeciwko Box Gardzie Marcin jak zwykle harował za dwóch, swój dorobek wzbogacił o gola i asystę, dlatego nie mamy wątpliwości, że nagroda trafi w godne ręce. Brawo!

Trochę miłych słów należy się również piątce pozostałych graczy, którzy znaleźli się na grafice. W bramce mamy Darka Wasiluka. Ktoś powie, że chłopak przegrał mecz i może powinniśmy poszukać kogoś innego w jego miejsce. Owszem – to że okoliczności spotkania sprawiły, że miał mnóstwo do roboty to jedno. Ale oddajmy Darkowi, że on obronił mnóstwo strzałów, wygrał wiele pojedynków sam na sam, dlatego po prostu wywalczył sobie miejsce w Drużynie Tygodnia. Dalej widzimy Sergiusza Modzelewskiego. Serek trzyma poziom od pierwszego spotkania – bardzo pewny w obronie, w dodatku umie przyłożyć z dystansu, mądrze zagrać do napastnika – bardzo cenny zawodnik. W linii pomocy mamy z kolei duet Piotr BurzaDamian Kossakowski. Drugiego raczej przedstawiać nie trzeba, z kolei Piotrek nie miał może po swoim spotkaniu super liczb, ale był bardzo aktywny, non stop pod grą i bardzo nam się podobał fakt, że nie bał się brać odpowiedzialności na siebie. Co zaś się tyczy napastnika, to tutaj przedstawiamy Wam Bartka Domałę. Co ten gość zdobywał gole w niedzielę, to nie mamy pytań. Było wiele takich sytuacji, gdzie wydawało nam się, że on już nic z piłką nie zrobi, a tak potrafił ułożyć ciało, by oddać strzał – nierzadko zakończony golem. Widać, że gdzieś w piłkę pograł i trochę goli dla Al-Maju jeszcze w tym sezonie zdobędzie.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to przypomnijmy – zawodnik z pierwszej ligi ma do wyboru: albo zestaw dla dwóch osób w Bambusie (Radzymin, Kobyłka, Ząbki – dowolna lokalizacja) albo duża pizza od Wakacje na Południu (Wołomin). To co zostanie trafia do MVP drugiej ligi.

A na nasze kolejne zestawienie zapraszamy za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.