MVP piątej kolejki: Damian Matuszewski i Radek Wiśniewski


Po emocjach pucharowych, wracamy do spraw związanych z ligą. A tutaj jesteśmy Wam winni notowanie za piątą serię, która przyniosła wiele niespodziewanych rozstrzygnięć.

Na poziomie pierwszej ligi duże wrażenie zrobiła na nas świetna postawa PrefBudu. Ten zespół nie tyle co pokonał Al-Mar – on po prostu pokazał swoim przeciwnikom miejsce w szeregu. I każdy zawodnik zagrał tutaj dobrze, ale biorąc pod uwagę również poprzednie mecze, chcielibyśmy wyróżnić DAMIANA MATUSZEWSKIEGO! Jeśli ten gracz skupia się na tym, co potrafi najlepiej, to jest to naprawdę kawał zawodnika. A przeciwko Al-Marowi on się po prostu bawił – strzelał, asystował, rozgrywał, robił co chciał. I jeśli uda mu się utrzymać tę dyspozycję w ostatnich dwóch kolejkach, to kto wie gdzie to zaprowadzi PrefBud. Damianowi gratulujemy i oczywiście mamy nadzieję, że ta nagroda będzie dla niego stanowiła motywację, by wciąż nad sobą pracować i w pełni kontrolować własne emocje.

Ze swoich występów w piątej serii mogą być także zadowoleni inni gracze. Np Kamil Portacha – popularny „Jaszyn” miał trochę pracy przeciwko Bad Boys, ale nie dość, że ze swoich bramkarskich obowiązków wywiązał się świetnie, to jeszcze zdobył bramkę z rzutu karnego. Bardzo podobała nam się także postawa Oskara Bajkowskiego. Reprezentant AutoSzyb zawsze miał duże umiejętności i widać, że powoli zaczyna grać na miarę swoich możliwości. Plusik stawiamy również przy osobie Arka Majora. To jego gole przyczyniły się do odwrócenia losów spotkania przeciwko Al-Maj Car. Długo zastanawialiśmy się za to, kogo tutaj wyróżnić z HandyMan biorąc pod uwagę zawodników z pola i musimy przyznać, że dobre wrażenie wywarł na nas Bartek Czerwiński. Mimo, że to niezwykle młody gracz, to Krzysiek Smolik będzie miał z niego pociechę w kolejnych sezonach. Natomiast w ataku znalazło się miejsce dla Alana Wojdy. Reprezentant Al-Maj Car grał świetnie przeciwko Black Dragons i mimo porażki swojego zespołu, zasłużył by znaleźć się w Drużynie Tygodnia.

Schodzimy o klasę rozgrywkową niżej. Lekko nie było, żeby podjąć wiążącą decyzję odnośnie MVP, ale podobnie jak w pierwszej lidze, tak i tutaj staraliśmy się wziąć pod uwagę coś więcej, niż tylko ostatni mecz. A skoro tak, to należało uhonorować RADKA WIŚNIEWSKIEGO! Zawodnik Show Team tak naprawdę rzadko w tym sezonie zawodzi. Przeciwko Retro także zrobił swoje zdobywając trzy gole i trudno sobie wyobrazić grę tego zespołu bez jego osoby. I tak nie przedłużając, patrząc na dotychczasowy sezon, to ta nagroda należała mu się jako mało komu. Gratulujemy!

A kto jeszcze wyróżnił się na tyle, by znaleźć się na naszej grafice? Między słupkami uwijać się będzie Marek Gajewski. Nominalnie zawodnik z pola, ale trzeba Markowi oddać, że jak idzie na bramkę, to gra bardzo dobrze, odpowiedzialnie, a jednocześnie potrafi świetnie rozegrać piłkę. Za zadania typowo obronne odpowiadać będą z kolei Paweł Michalik i Mateusz Pryciak. Ten pierwszy rozegrał kapitalne zawody przeciwko Spectare (podstemplowane hat-trickiem), z kolei Mateusza pierwszy raz widzieliśmy na Strefie 6, ale oby nie ostatni, bo to naprawdę bardzo ciekawy zawodnik. W TOP 6 nie mogło też zabraknąć kogoś z Lambady – tym razem padło na Alexandra Ananchenko. „Sasza” to gracz inteligentny, który wie jak się ustawić, potrafi też wypatrzyć lepiej ustawionego kolegę, a niech o tym świadczą aż trzy asysty przeciwko Rekinom. Natomiast osobą odpowiedzialną za zdobywanie goli w naszym drugoligowym Dream Teamie będzie Damian Kossakowski. Stwierdzenie, że niemal w pojedynkę pokonał zespół Joga Bonito byłoby uproszczeniem, ale jego dokonań w tym spotkaniu naprawdę nie sposób nie docenić.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to przypomnijmy – zawodnik z pierwszej ligi ma do wyboru: albo zestaw dla dwóch osób w Bambusie (Radzymin, Kobyłka, Ząbki – dowolna lokalizacja) albo duża pizza od Wakacje na Południu (Wołomin). To co zostanie trafia do MVP drugiej ligi.

A na nasze kolejne zestawienie zapraszamy wkrótce!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.