MVP drugiej kolejki: Jarek Rozbicki i Adam Michalik!


Wracamy do cyklicznego nagradzania najlepszych zawodników poszczególnych kolejek! I wyjątkowo zaczynamy od drugiej serii gier.

Kto nie czytał jednego z naszych wcześniejszych artykułów ten nie wie, że z racji tego, iż w pierwszej kolejce nie odbył się jeden mecz, notowanie TOP 6 za pierwszą niedzielę czwartej edycji zostało przełożone. Niech jednak nikt, kto wówczas zaprezentował się z dobrej strony nie rozdziera szat. Gdy tylko rozegramy spotkanie Lambada – Lema Logistic, wówczas dowiecie się kto był najlepszy w pierwszej kolejce.

Na szczęście podczas drugiego weekendu wszystkie potyczki doszły do skutku, co dało nam możliwość analizy występów wszystkich zawodników. I jak zwykle – jedni podobali nam się mniej, drudzy bardziej, a ostatecznie zamknęliśmy się na liczbie około 8-9 graczy, z których musieliśmy utworzyć Drużynę Tygodnia. W pierwszej lidze znakomite wrażenie zrobił na nas zespół HandyMan Elewacje i jak się za chwilę przekonacie, aż trzech graczy tej drużyny trafiło na naszą grafikę. A spośród nich wybraliśmy tego NAJ – chodzi o JARKA ROZBICKIEGO! To był szef defensywy HandyMan, który rządził i dzielił we własnej strefie i nie dał pograć czołowym napastnikom Szyb, oraz całych rozgrywek. A pomyśleć, że do składu został dopisany praktycznie w ostatniej chwili, tymczasem w niedzielę był jednym z głównych architektów sukcesu nad ekipą Kamila Wiśniewskiego. Brawo!

Skład TOP 6 pierwszej ligi uzupełniliśmy oczywiście o pięciu innych graczy. W bramce kolejny reprezentant HandyMan, a więc Kamil Portacha. Popularny „Jaszyn” miał kilka znakomitych interwencji i to w sytuacji gdy wynik spotkania dopiero się ważył, więc nie mogło go zabraknąć wśród uhonorowanych. Po jego lewej stronie ustawiliśmy z kolei Marcina Szymańskiego. Zawodnik PrefBudu od początku sezonu imponuje formą i nie tylko stabilnie gra w obronie, ale jest też czołowym strzelcem swojej ekipy. Dalej postawiliśmy na Maćka Lęgasa, który w Al-Marze nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu, z kolei obok niego znaleźliśmy miejsca dla Tomka Freyberga. Pierwsza połowa, tak jak w wykonaniu większości zawodników Black Dragons raczej do zapomnienia, ale w drugiej ten chłopak przypomniał, czemu był pewniakiem na skrzydle naszej ligowej reprezentacji. Najpierw piękny gol, potem duży udział przy golu nr 2 i takiego chcielibyśmy oglądać go zawsze. No a w ataku jedyny możliwy wybór – Rafał Kudrzycki. Kto oglądał transmisję ten wie, co ten gość robi na boisku i ile znaczy dla swojej ekipy. Jednocześnie życzymy Rafałowi dużo zdrowia, bo wiemy że nabawił się kontuzji podczas meczu na pełnowymiarowym boisku, ale w ciągu 2-3 tygodni powinien do nas wrócić.

Przechodzimy do drugiej ligi. Tutaj jeden z zawodników postawił nas dosłownie pod ścianą i po prostu nie było wyjścia nagrodzić kogoś innego niż jego. A mowa o ADAMIE MICHALIKU! Napastnik RDK Szewnica na siedem goli swojego zespołu miał udział… we wszystkich! Biada tym drużynom, które mają jeszcze przed sobą mecz z RDK, bo jeśli ten chłopak dojedzie na to spotkanie, to można w ciemno założyć, że na pewno coś do swojego strzeleckiego dorobku dorzuci. Na pewno Adam musi jeszcze włożyć trochę energii i dobrej woli, by panować nad emocjami, ale to jakby inna kwestia, bo w tym artykule oceniamy jedynie sprawy czysto piłkarskie.

Ale nie tylko Adam rozegrał kilka dni temu dobre zawody. Wśród bramkarzy konkurencja była spora (Adam Sabala – pamiętamy o Tobie!), ale jakość spotkania Retro – Lema i kilka interwencji w końcówce skłoniły nas do tego, by postawić na Kamila Żmijewskiego. W obronie mamy z kolei Bartka Stelmacha z Rekinów (imponujący debiut w Strefie 6) oraz Łukasza Pokrzywnickiego. Co prawda ten drugi częściej odnajduje się ostatnio w ataku, ale na potrzeby zestawienia umieściliśmy go właśnie tutaj. Jeśli zaś chodzi o obsadę linii pomocy, to luki uzupełniliśmy kolejnymi uczestnikami najlepszego meczu drugiej ligi. Pojawili się wiec Damian Kossakowski z Lemy oraz Patryk Kukwa z Retro. Dwóch zawodników, dwa różne style, ale podobna wartość dla swoich zespołów.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to przypomnijmy – zawodnik z pierwszej ligi ma do wyboru: albo zestaw dla dwóch osób w Bambusie (Radzymin, Kobyłka, Ząbki – dowolna lokalizacja) albo duża pizza od Wakacje na Południu (Wołomin). To co zostanie trafia do MVP drugiej ligi.

A na nasze kolejne zestawienie zapraszamy za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.