MVP czwartej kolejki: Karol Sawicki i Łukasz Pokrzywnicki


Nasze decyzje często dzielą się na wybory oczywiste i nieoczywiste. I dziś będziecie mogli się o tym przekonać w pełni.

A zaczniemy od wyboru nieoczywistego, bo w zespole w którym gra zwykle wchodzi jako rezerwowy. Ale teraz otrzymał szansę gry w dużo większym wymiarze czasowym niż zazwyczaj i pokazał fajną jakość. Był ciągle pod ręką, potrafił zrobić przewagę dryblingiem lub na dystansie, zanotował aż trzy asysty i był jednym z głównych architektów sukcesu Black Dragons nad AutoSzybami – KAROL SAWICKI! Naprawdę bardzo ciekawy zawodnik, który w końcówce sezonu 1.ligi może stanowić ważne ogniwo beniaminka z Wołomina. Gratulujemy!

Powody do uśmiechu po ostatniej serii miał też inny gracz Czarnych Smoków – Czarek Nowakowski. Stwierdzenie, że zaryglował własną bramkę może byłoby przesadą, ale to był naprawdę dobry występ tego golkipera. Formę z ostatnich tygodni podtrzymuje za to Łukasz Grochowski. Lider Al-Maj Car znów wykorzystał swoje atuty i poprowadził markowian do zaskakującego sukcesu nad HandyMan. W formacji pomocy mamy natomiast dwóch filigranowych zawodników – jeden to Bartek Przyszewski, który wreszcie budzi drzemiący w nim potencjał, a drugi to Szymon Rudnik – ten gracz zaliczył udany debiut w PrefBudzie. Z kolei na samym szczycie naszego ustawienia 2-2-1 znalazł się Krzysiek Zych. Bo wszystko, co w niedzielę zdobyły AutoSzyby, było z bezpośrednim udziałem właśnie tego gracza.

To teraz przechodzimy do wyboru oczywistego 😉 Jeśli ktoś się czasami zastanawia, czy jeden zawodnik może odmienić grę drużyny, to jego przykład pokazuje że tak. W gazie jest od początku sezonu, ale w ostatni weekend wyrównał wynik Adama Michalika, czyli przy siedmiu golach zespołu miał udział przy każdym (4 gole i 3 asysty). Znany też jako „Dzik z Joga Bonito” – ŁUKASZ POKRZYWNICKI! Ale Łukasz to nie tylko liczby, ale (może przede wszystkim) fajny, pozytywny wpływ na cały zespół. Kogoś takiego bardzo tej ekipie brakowało.

Skoro Łukasz już coś dobrego o sobie przeczytał, to pora na kolejnych. Między słupkami ustawialiśmy Dariusza Niedzieskiego – wiele dobrych interwencji, no i przede wszystkim obrona rzutu karnego przy stanie 3:2 z Show Team. Ale przypomnijmy, że pierwszą połowę w bramce Spectare bronił Wiktor Slipienkij i on też spisywał się świetnie! Po prawej stronie defensywy ustawiliśmy kolejnego uczestnika meczu Spectare – Show Team, a jest nim Piotr Bober. To on trzymał wynik dla swojej ekipy, to on wywalczył też wspomniany rzut karny i dziś możemy jedynie dywagować, czy gdyby do niego podszedł, to Show Team nie miałby przynajmniej jednego punktu więcej w swoim dorobku. W TOP6 znalazł się też Serhii Zakhariuta – to on ustawił Lambadzie mecz z Retro, zdobywając dwa pierwsze gole w spotkaniu. Na prawym skrzydle ustawiliśmy natomiast Andgeja Tityka. Kapitalne dwie bramki w niedzielę za które musiał się znaleźć w naszym zestawieniu. Z kolei jedyne miejsce w ataku od dawna zarezerwowane jest dla Adama Michalika. Nawet teraz kiwamy głową z niedowierzania, co ten gość wyprawia…

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to przypomnijmy – zawodnik z pierwszej ligi ma do wyboru: albo zestaw dla dwóch osób w Bambusie (Radzymin, Kobyłka, Ząbki – dowolna lokalizacja) albo duża pizza od Wakacje na Południu (Wołomin). To co zostanie trafia do MVP drugiej ligi.

A na nasze kolejne zestawienie zapraszamy za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.