MVP 7.kolejki – Mateusz Kostrzewa i Damian Paź


Dziś po raz ostatni wskażemy najlepszych zawodników kolejki. Potem przed nami będzie jeszcze wybór MVP sezonu, ale to dopiero za jakiś czas.

Jeśli chodzi o finałowe spotkania, to często jest tak, że gracza kolejki szukamy wśród uczestników meczu o wszystko i zwykle jest to reprezentant zwycięskiej ekipy. No ale w Al-Marze wszyscy grali dobrze, trudno było wskazać jednego, dlatego zaczęliśmy rozglądać się za kandydatami w innych zespołach. A po raz kolejny w tym sezonie bardzo nam się podobał MATEUSZ KOSTRZEWA z Al-Maj Car, który wyraźnie przysłużył się do triumfu jego ekipy nad Black Dragons. Nad popularnym „Panterką” zastanawialiśmy się już wcześniej, wtedy gdy zdobywał zwycięskiego gola z Show Team, ale uznaliśmy że jeszcze poczekamy. Jak widać – opłaciło się, bo ten zawodnik znowu pokazał się z dobrej strony, a jedna z jego niedzielnych bramek to prawdziwe cacko! Gratulujemy!

Nie było lekko wybrać także golkipera 1.ligi – tutaj postawiliśmy na Bartka Muszyńskiego, bo chociaż wiele strzałów OknoTechu leciało obok jego świątyni, to jednak sporo też odbił. W obronie mamy z kolei następnego przedstawiciela drużyny Kamila Wiśniewskiego, a więc Tomka Mikuska, który rozgrywał naprawdę świetne zawody i odciążył Bartka Bajkowskiego. Obok niego ustawiliśmy Rafała Błońskiego. Jak Rafał jest w formie, to Al-Mar rzadko przegrywa, co potwierdziło się w niedzielę, gdzie ten zawodnik zdobył dwa, niezwykle ważne z perspektywy meczu bramki (na 1:2 i 5:4) dla obecnych mistrzów rozgrywek. W Drużynie Tygodnia nie mogło także zabraknąć Patryka Czajki – wiemy, że „Czaja” był niepocieszony po finale, no ale robił co mógł, zdobył dwa gole, miał asystę, więc wielkich pretensji do siebie mieć nie może. Z kolei ostatnim wybranym zawodnikiem do TOP 6 1.ligi będzie Adam Michalik, a wiec gość, który rozstrzelał Show Team.

A chyba tylko do jednego zawodnika mogła trafić nagroda w 2.lidze. Niewykluczone, że jedna powędrowała już do niego od Bad Boysów, ale to swoją drogą. Chodzi oczywiście o DAMIANA PAZIA, który poprowadził Magnatt do zwycięstwa nad Wolą Rasztowską, co z kolei spowodowało, że tytuł zaplecza elity powędrował do Złych Chłopców. Damian wykazał się mega skutecznością i trochę podreperował pewnie własne morale, bo ten sezon nie był w jego wykonaniu idealny, a jak widać wciąż tkwią w nim ogromne pokłady piłkarskiej jakości. Brawo!

Innym zawodnikiem, któremu muszą podziękować Bad Boys jest Piotrek Koza. Bo to nie jest tak, że Wola w tamtym spotkaniu nic nie miała – owszem, miała i to właśnie Piotrek wiele z tych okazji zniweczył. Przechodzimy do linii obrony. Tutaj zaczynamy od Patryka Kukwy – co prawda nie strzelał tyle co koledzy z zespołu, ale wykonał przeciwko FC Radzymin sporo czarnej roboty, a do tego w jednym z kluczowych momentów wybił piłkę z pustej bramki. Obok Patryka mamy Mateusza Woźniaka – to on napoczął Drink Team i dzięki jego golom Bad Boysom grało się zdecydowanie łatwiej. Kolejny solidny występ w rozgrywkach ma również za sobą Michał Kur. Można powiedzieć, że przeciwko Kustoszom nie robił zbędnych ruchów i jak już miał piłkę, to wiedział co z nią zrobić o czym świadczą jego statystyki. A skoro przy Kustoszach jesteśmy, to nasz skład uzupełnił Kuba Jankowski. Hat-trick to jedno, ale widać że to zawodnik szybki, trudny do upilnowania i Old Stars mieli w nim z niedzielę naprawdę mnósto problemów.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to dla MVP 1.ligi mamy 60-minutowy voucher do komory hiperbarycznej w Wołominie, a dla 2.ligi upominek od naszego partnera technicznego – AMH 365 SPORT. Gifty będą do odebrania na uroczystym zakończeniu zmagań albo przy pierwszej, możliwej okazji. Jednocześnie bardzo dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie nagród na przestrzeni całej edycji!

I cóż – to było ostatnie notowanie w tym sezonie. Wiemy, że pewnie nie zawsze pokrywało się ono z Waszymi wyobrażeniami, ale pamiętajcie – to tylko zabawa 🙂 W kolejnej edycji naszych cotygodniowych podsumowań również nie zabraknie!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.