MVP 6.kolejki – Łukasz Grochowski i Konrad Bulik


Dziś zamkniemy na dobre 6.kolejkę spotkań. A zrobimy to przedstawieniem Wam zawodników, którzy 22 maja zaprezentowali wg nas najwyższą formę.

Zaczynamy od 1.ligi i wskazania MVP. Ze wszystkich spotkań najbardziej podobało nam się to między AutoSzybami i Al-Maj Car – no i przede wszystkim wygrał tutaj zespół, który nie był faworytem. A jeśli markowianie zdobywają trzy punkty, to zwykle dzieje się tak przy ogromnym udziale ŁUKASZA GROCHOWSKIEGO! I nie inaczej było teraz – dwa gole (w tym ostatni na wagę trzech punktów), asysta, a oprócz tego trzymał w ryzach cały zespół, co pozwoliło ograć wyżej notowanego przeciwnika. Efekt wszyscy znamy. Brawo!

Łukasz nie był jednak jedynym przedstawicielem Al-Maj Car w zestawieniu. W bramce ustawiliśmy bowiem Darka Wasia, przede wszystkim za kluczową interwencję przy stanie 3:3, gdzie wyszedł obroną ręką z sytuacji sam na sam z Oskarem Bajkowskim. Po lewej stronie defensywy mamy z kolei Bartka Balcera, który napsuł mnóstwo krwi PrefBudowi. Długo się z kolei zastanawialiśmy, czy wybierać kogoś z Al-Maru, bo ten zespół wygrał bardzo wysoko z Magnattem i to był bardziej sparing niż mecz, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Karola Sochockiego i tutaj zdecydowały po prostu liczby. W dobrej formie jest za to Kuba Ratajczak. Już w rywalizacji z Lemą miał dobre 50 minut, a przeciwko Szewnicy zdobył dwie ważne bramki. Natomiast atak obsadziliśmy Patrykiem Czajką. Nie był to może wybitny występ tego gracza (podobnie jak całej drużyny), ale i tak swoje zrobił, o czym świadczą dwa gole i dwie asysty.

Zejdźmy do 2.ligi. Tutaj pod kątem najbardziej wartościowego zawodnika rozpatrywaliśmy dwa spotkania. Ostatecznie najlepsze wrażenie zrobiła na nas Wola Rasztowska, a tam prym wiódł KONRAD BULIK! Tego zawodnika nie trzeba przedstawić, bardzo pewny w defensywie, a w starciu z Tygłysami dorzucił dodatkowo dwie bramki. Szkoda, że w drugiej połowie zszedł z powodu kontuzji, ale to nie ma wpływu na naszą decyzję – gratulujemy!

A skoro Wola przed dwoma tygodniami nie straciła bramki, to pochwalić należy też Andrzeja Grudzińskiego. Golkiper tej ekipy nie miał co prawda wiele pracy, ale w kilku sytuacjach wykazał się kunsztem. Na plus zapisujemy też występ Przemka Matusiaka z Show Team. Można powiedzieć, że ten gracz wreszcie się wstrzelił i przeciwko Jodze przypomniał sobie, że kiedyś był przecież napastnikiem. W linii pomocy mamy z kolei Tomka Bylaka, którego Old Stars wskazali na najgroźniejszego zawodnika w obozie OknoTech, a po lewej stronie ustawiliśmy Tomka Sieczkowskiego. Co prawda Joga przegrała, ale Tomek miał wiele fajnych podań i gdyby tylko koledzy częściej nadążali za jego pomysłami… A pierwszą linię po raz kolejny obsadził Sebastian Ryński. Sebastian przejął pałeczkę od swojego brata Kamila i w ostatnich tygodniach to on ciągnie wózek z bramkami w Retro.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to dla MVP 1 i 2.ligi mamy po upominku od naszego partnera technicznego – AMH 365 SPORT. Szczegóły przekażemy w wiadomości prywatnej.

A ostatnie notowanie w tym sezonie za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.