MVP 5.kolejki – Michał Łapiński i Piotr Bober


Przy okazji głosowania na kiks miesiąca, decyzję zostawiliśmy Wam. Ale teraz sami musieliśmy podjąć wiążące wybory.

Na szczęście w 5.kolejce udało nam się dość szybko stwierdzić, kto najbardziej zasługuje na uznanie. I zaczynamy od MVP 1.ligi – tutaj najciekawiej miało być w spotkaniu PrefBud – AutoSzyby i chociaż do pewnego momentu ten mecz faktycznie był bardzo dobry, to w drugiej połowie stracił na swoim tempie. Ale był zawodnik, który poniżej pewnego poziomu nie zszedł a łącznie skompletował aż pięć asyst! A chodzi o MICHAŁA ŁAPIŃSKIEGO! Były zawodnik Copa FC, a obecnie mistrza rozgrywek świetnie wkomponował się w nowy zespół i po raz drugi w historii zgarnął naszą nagrodę – gratulujemy!

A kto uzupełnił pierwszoligowy Dream Team? Zaczynamy od bramkarza, a tutaj mamy Adama Sabalę. Kilka dobrych interwencji, jedna wybitna i to wystarczyło, by znaleźć się w notowaniu. Na lewej stronie obrony mamy Marcina Rychtę. W defensywie mylił się rzadko, a gdy szedł do przodu, to trzykrotnie dziurawił bramkę Al-Maj Car. Dalej mamy byłego zawodnika Al-Maru, a obecnie Black Dragons – Mateusza Adamskiego. Tutaj niech przemówią statystyki – 4 gole i 4 asysty, co prawda przeciwko dołującej Lemie, ale to i tak robi wrażenie. Wysoką formę zaprezentował także Adam Michalik. Napastnik Szewnicy miał bezpośredni udział przy trzech golach i niemal jak zwykle wykonał mnóstwo czarnej pracy, zostawiając na boisku mnóstwo zdrowia. A nie wiemy który raz z rzędu, ale po raz kolejny na szpicy ustawiamy Bartka Bajkowskiego. Ten chłopak nie daje nam wyjścia – nawet gdy AutoSzyby przegrywają, to on gra świetnie, a gol jaki zdobył (do obejrzenia TUTAJ), to w tym momencie murowany kandydat to miana bramki sezonu.

Przechodzimy na poziom 2.ligi. Tutaj patent na nasze wyróżnienia mają gracze Show Teamu. No ale nie będziemy kombinować i szukać kogoś innego na siłę, skoro przedstawiciele tej ekipy prezentują taką formę. A absolutnym bohaterem ostatniej kolejki był PIOTREK BOBER! 4 bramki przeciwko Bad Boys, które zapewniły jego ekipie medal na koniec sezonu – to osiągnięcie nad którym nie sposób przejść obojętnie. I za to należą się brawa!

A teraz krótkie laurki dla pozostałych zawodników. Drogi do naszej świątyni będzie bronił Norbert Kucharczyk. Na pewno nie była to kolejka bramkarzy w 2.lidze, z kolei Norbert prezentował się pewnie, przy straconych bramkach nie miał szans, a kilka trudnych piłek odbił. Po jego lewicy wrzuciliśmy innego gracza OknoTech – Piotrek Bielecki to jak na nasze warunki gracz kompletny i ilekroć przyjeżdża, to zawsze to udowadnia. Postanowiliśmy docenić też heroiczną postawę Woli Rasztowskiej, która grając bez zmian dzielnie walczyła z Retro – trzy asysty zanotował Łukasz Baran, który w tym spotkaniu pełnił wiele funkcji i ze wszystkich dobrze się wywiązywał. Na lewym wahadle skorzystaliśmy natomiast z usług Kuby Balceraka. Fajny zawodnik, dużo pracujący na boisku, w dodatku w dogodnej sytuacji potrafiący podnieść głowę i znaleźć lepiej ustawionego kolegę. A miejsce w ataku wypełnił Sebastian Ryński. Można powiedzieć, że to on dał sygnał do ataku w rywalizacji z Wolą i pomógł Retro zapobiec wstydliwej porażce z zespołem, który tego dnia nie miał ani jednego rezerwowego.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to dla MVP 1 i 2.ligi mamy po dużej pizzy w restauracji Wakacje na Południu! Szczegóły przekażemy w wiadomości prywatnej.

A kolejne notowanie za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.