MVP 5.kolejki – Błażej Kaim i Janek Lewandowski


Bramkarze odegrali główne role w naszym cotygodniowym zestawieniu. Rzadko to się zdarza, ale tym razem nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to właściwa droga.

Rozpoczynamy od 1.ligi. W niej o mało nie doszło do tego, że punkty straciłby Al-Mar. Co prawda zwycięstwo 3:0 nad Black Dragons na papierze wygląda ok, ale na boisku wcale nie było tak łatwo, gładko i przyjemnie. I kto wie, czy ten wynik nie byłby odwrotny gdyby nie BŁAŻEJ KAIM! To jego interwencje w pierwszej połowie spowodowały, że Al-Mar nie musiał odrabiać strat i mówimy tutaj o paradach z najwyższej półki, bo o obronie sytuacji sam na sam, obronie rzutu karnego, a było też kilka innych strzałów. Widać, że forma przed najważniejszymi meczami zwyżkuje – gratulujemy!

A kto będzie towarzyszył golkiperowi Al-Maru w Drużynie Tygodnia? Zaczynamy od Zbyszka Gago. Bardzo nam się podobał ten zawodnik w starciu z Show Teamem, wiele fajnych odbiorów, wyprowadzeń piłki, a do tego trochę konkretów z przodu. Obok niego mamy Krystiana Karolaka, który jak zwykle dał z siebie 100%, uprzykrzał życie PrefBudowi, no i chcieliśmy też tym wyborem docenić cały zespół z Marek, który przecież w rywalizacji z mistrzem nie miał ani jednego rezerwowego. Dalej mamy Adama Matejaka, wracającego do Strefy 6 po dłuższej przerwie. No i Adam od razu zrobił robotę, bo jego gra przyczyniła się do zwycięstwa nad Szewnicą. Solidne 50 minut w swoim wykonaniu ma również Konrad Kanon z PrefBudu, z kolei Mateusza Adamskiego trzeba docenić za jego kapitalną walkę z Al-Marem, nawet jeśli nie udało mu się zdobyć ani jednego gola.

No a skoro słowo się rzekło, to również na poziomie 2.ligi tytuł MVP trafi w ręce (tudzież w rękawice) bramkarza. A będzie nim JANEK LEWANDOWSKI! Owszem, w rywalizacji z Retro stracił choćby bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, ale to ile sytuacji obronił i to przy wyniku na styku – to zdecydowanie przeważa nad tym jednym, drobnym niedociągnięciem. Old Starsi o obsadę bramki na kolejne sezony mogą być chyba spokojni 😉 Gratulujemy!

Dobre występy w ostatnią niedzielę zaliczyło też wielu zawodników z pola. Choćby Łukasz Kokosza, który perfekcyjnie rozbijał ataki Kustoszy i miał wydatny udział w tym, że Drinkersi nie stracili ostatnio bramki. Sporo zamieszania w szeregach Bad Boys wprowadzał za to Marcin Błędowski. Ustawiliśmy go na obronie, ale to tak trochę z konieczności, bo w tym meczu grał głównie wyżej i brał na siebie odpowiedzialność, wywalczył rzut karny, a potem zdobył z niego gola dającego Magnattowi punkt. Więcej goli bo aż trzy zainkasował Sebastian Ryński, chociaż one akurat nie pomogły Retro, by urwać punkty Old Starsom. A skoro o ekipie z Kobyłki mowa, to kolejnym autorem hat-tricka w tym meczu był wszędobylski Krzysiek Zych. Całość uzupełniamy stałym bywalcem Top 6, a więc Mateuszem Kowalczykiem, który zaczął od niewykorzystanego rzutu karnego, ale potem było już tylko lepiej 😉

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to dla MVP 1.ligi mamy 60-minutowy voucher do komory hiperbarycznej w Wołominie, a dla 2.ligi upominek od naszego partnera technicznego – AMH 365 SPORT. Gifty do odebrania w niedzielę na boisku.

A kolejne notowanie za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.