MVP 4.kolejki – Patryk Czajka i Igor Mućka


Dopiero wczoraj oficjalnie zakończyła się czwarta seria zmagań. Wszyscy wyczekiwaliśmy wyniku powtórkowego starcia między PrefBudem a AutoSzybami.

No i jak się okazało – warto było czekać. I to nie tylko dlatego, że otrzymaliśmy super spotkanie, ale właśnie z niego wyłoniliśmy najlepszego zawodnika tej kolejki. A został nim PATRYK CZAJKA! Chyba nie podlega dyskusji, że gdyby nie jego zaangażowanie, walka o każdą piłkę i wykorzystywanie na 100% swojej obecności na boisku, to PrefBud nie dałby rady Szybom. To on dawał sygnał do ataku, to on zdobył pierwsze cztery gole i to z nim rywale mieli najwięcej problemów. Wybór nie mógł być inny. Gratulacje!

To teraz laurki pozostałych „wybrańców”. W bramce ustawiliśmy Norberta Kucharczyka, który zwłaszcza w pierwszej połowie z Black Dragons trzymał wynik z perspektywy OknoTech, co na końcu spotkania okazało się bardzo ważne. Inny przedstawiciel tej ekipy w szóstce kolejki to Grzesiek Konopka. W obronie jak zwykle „sztywno”, a do tego zwycięski gol na kilka chwil przed końcem meczu. Po lewej stronie defensywy mamy Adama Stromeckiego – wiele fajnych, otwierających podań do swoich kolegów, które ostatecznie przekuły się w aż trzy asysty. Bliżej środka pola mamy z kolei Oskara Bajkowskiego, który zanotował bardzo dobry występ z PrefBudem, a obok niego jest Karol Sochocki. Nie będziemy ukrywać, że w starciu Al-Mar – Szewnica patrzyliśmy głównie na statystyki, a najlepsze miał właśnie Karol.

Przechodzimy na drugi poziom rozgrywkowy. I wielkiego zaskoczenia chyba nie ma, bo jeżeli dana drużyna wychodzi ze stanu 0:3 na 4:3, a trzy kluczowe gole zdobywa jeden zawodnik, to sprawa jest prosta. Tym graczem jest IGOR MUĆKA, który kapitalnymi uderzeniami zza pola karnego dziurawił bramkę Old Stars Team. Dzięki temu Wola wygrała praktycznie przegrany mecz i wciąż pozostaje niepokonana na poziomie 2.ligi. Brawo!

No to pozostało nam jeszcze napisać laurkę dotyczącą reszty uczestników Drużyny Tygodnia. Zaczynamy od bramkarza Roberta Kawałowskiego. Nominacja trochę niespodziewana, natomiast był problem z obsadą tej pozycji, nikt się specjalnie nie wyróżnił, a Robert wiele ataków Bad Boys powstrzymał, a przy jednej z interwencji nabawił się kontuzji. Ten heroizm należało docenić 🙂 Podobała nam się również gra innego reprezentanta Radzymina – Radka Gajewskiego. To był jeden z niewielu graczy tej ekipy, który przeciwko Bad Boys miał jakiś pomysł i piłka go „nie parzyła”. Podobny opis możemy wrzucić przy okazji Mariusza Kwiatkowskiego. Widzimy, że Mariusz dobrze zaaklimatyzował się w Retro, gra odpowiedzialnie, mądrze i ma swój udział w coraz lepszych wynikach tego zespołu. Nie musimy Wam za to specjalnie przedstawiać Michała Krajewskiego – popularny „Krajek” przeciwko Kustoszom po prostu się bawił. Z kolei na szpicy zdecydowaliśmy się postawić na Daniela Woźniaka. Jego hat-trick, okraszony pięknym golem z dystansu – to powinno stanowić wystarczającą rekomendację.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to dla MVP 1.ligi mamy 60-minutowy voucher do komory hiperbarycznej w Wołominie, a dla 2.ligi upominek od naszego partnera technicznego – AMH 365 SPORT. Gifty do odebrania w niedzielę na boisku.

A kolejne notowanie za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.