MVP 1.kolejki – Dominik Penkul i Arek Pawlak


Pora ogłosić najlepszych zawodników premierowej serii. Problemów z wyborem nie mieliśmy, chociaż wiadomo, że wszystko zależy od perspektywy.

Tradycyjnie już, zanim po raz pierwszy ogłosimy do kogo trafią nasze nagrody, małe wyjaśnienie. Nie jesteśmy Bogami futbolu, nie uważamy, że mamy licencję na jedyne słuszne wybory do drużyny tygodnia. Wiemy, że nie zawsze zgadzacie się z naszymi decyzjami, ale prosimy pamiętać – to tylko zabawa. Staramy się doceniać wszystkich, rozdzielać nagrody na różne drużyny, ale tez na różnych zawodników, bo gdybyśmy szli jednym kluczem, to tytuły MVP zawsze zgarnialiby ci sami gracze. A tego nie chcemy. Dlatego apelujemy o wyrozumiałość 🙂

A teraz przechodzimy do rzeczy – w 1.lidze najbardziej wartościowym zawodnikiem wybraliśmy DOMINIKA PENKULA! Rzadko decydujemy się, by to kogoś z PrefBudu uznać MVP kolejki, ale też rzadko ten zespół ma aż takie problemy żeby wygrać. A przeciwko Szewnicy było tego bardzo blisko i według nas, to w głównej mierze zasługa tego właśnie zawodnika, że tak się ostatecznie nie stało. Dominikowi gratulujemy i wydaje się, że w ciemno możemy mu przyznać miano najbardziej jakościowego wzmocnienia początku tego sezonu.

Przeciwko Szewnicy swoje zrobił też golkiper urzędujących mistrzów. Albert Piechociński w końcówce spotkania wybronił kilka mega trudnych strzałów i on również miał swój udział w tym ważnym zwycięstwie. Stresu związanego z walką o punkty przeżywać nie musiały AutoSzyby – chłopaki dość szybko przechylili szalę zwycięstwa nad Al-Maj Car, zawodnicy tej ekipy złapali luz, a brylował wśród nich Kuba Skotnicki. Udany debiut w Strefie 6 zanotował z kolei Piotrek Manaj. Ciężko było nam wybrać kogoś z Al-Maru, natomiast Piotrek w końcówce zaliczył bardzo ważną bramkę i jeszcze ważniejszą asystę, dlatego uznaliśmy, że to jemu należy się tutaj miejsce. Dobre zawody ma również za sobą Mikołaj Brzeski. To był motor napędowy akcji Black Dragons i bez niego o punkty z Show Team byłoby ciężko. Natomiast jako ostatniego do TOP 6 1.ligi dorzuciliśmy Tomka Bylaka. Ten gracz napędził mnóstwo stracha Al-Marowi a jego gra omal nie doprowadziła do tego, że zdziesiątkowany Oknotech ugrałby punkty z wicemistrzem rozgrywek. Ale chociaż się nie udało, to Tomek swoją postawą zasłużył na duże słowa uznania.

No to teraz idziemy do drugiej ligi. Z meczów które widzieliśmy, najbardziej podobał nam się ten, który rozegrali między sobą debiutanci. Ostatecznie FC Radzymin pokonał 4:3 Kustoszy, a niebagatelny wkład w taki rezultat miał AREK PAWLAK! Co prawda gole strzelali inni, ale to on dał dwie kluczowe asysty w końcówce meczu, a jednocześnie fajnie pracował na całej długości i szerokości boiska. Bez wątpienia to będzie jeden z liderów FC Radzymin w tym sezonie. Brawo!

Skoro mowa o debiutantach, to aż dwóch reprezentantów w Drużynie Tygodnia mają Kustosze. Pierwszy to bramkarz Kamil Pasieka – w naszej ocenie potencjalny kandydat do miana golkipera sezonu, bo przeciwko FC Radzymin bronił świetnie. A po jego prawej stronie ustawiliśmy Bartka Rosłona. To on trzymał w ryzach defensywę Kustoszy i to z nim ofensywa przeciwników miała największe problemy. Idziemy dalej – w środku pola postawiliśmy na Michała Szczapę, który w niedzielę zaliczył aż cztery asysty, a obok niego znaleźliśmy miejsce dla Przemka Kaczmarczyka, gdzie on również powinien mieć kilka kluczowych podań na swoim koncie, ale jego koledzy z pola nie zawsze zamieniali je na bramki. Mimo to był to gracz, przez którego przechodziła niemal każda piłka, a on wiedział co z nią zrobić. Podobną laurkę wystawiamy Grześkowi Pańskiemu. Tego gracza znamy lepiej z hali, ale jak się okazuje nawierzchnia nie robi mu różnicy w tym co robi najlepiej, bo przeciwko Magnatowi zapisał do swojego dorobku klasycznego hat-tricka.

Wszystkim wyżej wymienionym graczom gratulujemy a w ich profilach już pojawiła się informacja, że zostali wybrani do TOP 6. Jeśli chodzi o nagrody, to dla MVP 1.ligi mamy 60-minutowy voucher do komory hiperbarycznej w Wołominie, a dla 2.ligi upominek od naszego partnera technicznego – AMH 365 SPORT. Szczegóły przekażemy w wiadomości prywatnej.

A kolejne notowanie za tydzień!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.