Relacja z uroczystego zakończenia


5 grudnia odbyła się ceremonia wręczenia nagród za czwartą edycję. I cieszymy się, że tak licznie się na niej zjawiliście!

Największym sukcesem poprzedniej edycji było to, że doszła do skutku. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jakie okoliczności mogłyby ją storpedować, na szczęście koronawirus okazał się w miarę łaskawy i nawet jeśli Wasze zespoły od czasu do czasu borykały się z problemami kadrowymi, to ostatecznie WSZYSTKIE mecze doszły do skutku. To kapitalna sprawa dla Organizatorów, bo staramy się robić co w naszej mocy, by rozgrywki były na tyle atrakcyjne, by nawet przez chwilę nie przyszło Wam przez myśl, aby nie przyjechać na swoje spotkanie. I cieszymy się, że w tym temacie mieliśmy 100% zgodność!

Ok, przejdźmy do rzeczy. Do rozdania mieliśmy naprawdę mnóstwo nagród i podziękowań. W kwestii tych drugich, to słowa uznania skierowaliśmy w stronę Wójta Gminy Klembów p.Rafała Mathiaka za udostępnienie nam boiska i objęcie patronatem naszej ligi. Podziękowaliśmy też lokalnym mediom, czyli WWL24, Wieściom Podwarszawskim oraz Sportowemu WWL za to, że regularnie informowały o tym co się u nas dzieje, dzięki czemu informacje o S6 dochodziły do osób niemal z całego powiatu. Nie zabrakło też statuetki dla właścicieli restauracji Wakacje na Południu oraz lokalu Bambus, którzy fundowali Wam co tydzień nagrody do swoich lokali. Fajnie, że tyle osób nas wspiera i tylu osobom zależy, by piłka w wydaniu amatorskim miała się jak najlepiej.

Jak co roku na uroczystym zakończeniu została też przyznana nagroda fair play. Chcielibyśmy napisać, że od razu ją wręczyliśmy, ale niestety przedstawicieli Rekinów Ząbki nie było w Zielonce. A to właśnie do nich powędrował okolicznościowy puchar, bo to drużyna zawsze grająca fair (tylko jedna żółta kartka w sezonie) i która też w pewien sposób uratowała rozgrywki, bo dołączyła do nich praktycznie w ostatniej chwili, dzięki czemu mieliśmy komplet 16 zespołów. Liczymy, że z Mateuszem Pużukiem i spółką spotkamy się także przy okazji najbliższego sezonu!

No i w końcu nadszedł czas, by rozstrzygnąć najważniejsze zagadki minionej edycji. Zaczęliśmy od Pucharu Ligi, gdzie przypomnijmy, że trofeum zgarnęły AutoSzyby. Najlepszym strzelcem był Mateusz Muszyński (Al-Mar), najlepszym asystentem Paweł Maliszewski (Al-Mar), no i zostały do rozstrzygnięcia dwie nagrody. Ale wielkich niespodzianek nie było – miano najlepszego bramkarza trafiło do Artura Jaguszewskiego, który w całych zawodach nie puścił ani jednego gola(!), z kolei statuetkę MVP zgarnął motor napędowy AutoSzyb – ŁUKASZ FLAK (na zdjęciu).

Łukasz Flak – MVP Pucharu Ligi

Potem przeszliśmy do 2.ligi. To był moment chwały dla Szewnicy, bo to ona na tym poziomie rozgrywkowym okazała się najlepsza. A do kogo powędrowały nagrody indywidualne? Najwięcej bramek miał Łukasz Pokrzywnicki (Joga Bonito), najwięcej kluczowych podań Adam Michalik (Szewnica). Co więcej – tych dwóch zawodników miało tyle samo punktów w klasyfikacji kanadyjskiej! No i oczywiście byli też solidnymi kandydatami do miana najbardziej wartościowego gracza 2.ligi, ale my zdecydowaliśmy, że ten laur przypadnie kapitanowi Szewnicy, płucom tej drużyny – MARCINOWI BIAŁKOWI (na zdjęciu). Co do najlepszego bramkarza, to tutaj statystyki mówiły wprost – nikt nie był tak dobry, jak Łukasz Trąbiński (Lambada).

Marcin Białek – MVP 2.ligi

No i przechodzimy do 1.ligi. Tutaj jako ostatni zostali wyczytani gracze PrefBudu, bo to oni, po raz pierwszy w swojej przygodzie ze Strefą 6, zgarnęli mistrzostwo! Delegacja drużyny z Tulewa nie była może liczna, ale bardzo mocna, bo pojawili się Rafał Kowalczyk oraz Przemek Lewandowski (na zdjęciu). I od razu zdradźmy, że to również oni odebrali nagrodę w imieniu najlepszego zawodnika, strzelca oraz kanadyjczyka Strefy 6 – DAMIANA MATUSZEWSKIEGO! Damian był w tym sezonie bezkonkurencyjny dla wszystkich, a już zapowiedział, że to podobno tylko preludium do tego, co pokaże w najbliższej edycji. W kwestii bramkarza, to tutaj również uhonorowaliśmy przedstawiciela zwycięskiej ekipy – Filipa Kosińskiego. Filip był na pewno najrówniej broniącym bramkarzem w 1.lidze. Z kolei najlepiej asystującym był Łukasz Grochowski z Al-Maj Car Marki.

Reprezentanci mistrzów Strefy 6 – Rafał Kowalczyk (z lewej) i Przemek Lewandowski

Dodajmy jeszcze, że bramka wspomnianego wyżej Rafała Kowalczyka została uznana za najładniejszą w 4.edycji, za co również przyznaliśmy statuetkę i nagrodę. A gdy już wszystko co mieliśmy do oddania przekazaliśmy zawodnikom, wówczas mogliśmy rozegrać Mecz Gwiazd – 1.liga kontra 2.liga. Wynik nie był tutaj najważniejszy, nas bardzo ucieszyło, że praktycznie wszyscy zaproszeni zawodnicy przyjechali, dobrze się bawili i mamy nadzieję, że takie spotkanie będzie tradycją każdej ceremonii zakończenia rozgrywek. Ale żeby nie było – ostatecznie mecz wygrali pierwszoligowcy 6:4 (składy i retransmisję zobaczycie TUTAJ), a przebieg wyglądał następująco:

⚽️ 0:1 Przemek Matusiak (Radek Wiśniewski)

⚽️ 1:1 Łukasz Flak (Rafał Kudrzycki)

⚽️ 2:1 Marcin Rychta (Łukasz Flak)

⚽️ 3:1 Łukasz Flak (Michał Szczapa)

⚽️ 3:2 Adam Michalik (Radek Wiśniewski)

⚽️ 4:2 gol samobójczy

⚽️ 5:2 Łukasz Flak (Michał Łapiński)

⚽️ 5:3 Łukasz Pokrzywnicki

⚽️ 5:4 Adam Michalik (Sebastian Ryński)

⚽️ 6:4 Łukasz Flak (Mateusz Muszyński)

I tak to wszystko wyglądało. Tym, którzy nie mogli zjawić się w Zielonce, nagrody przekażemy na starcie kolejnego sezonu. A niewykluczone, że następne zakończenie odbędzie się już w Warszawie. Ale o szczegółach dowiecie się pod koniec piątej edycji.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.