Plusy i minusy – 2.kolejka


Emocje – nie ma chyba zawodnika, który w mniejszym lub większym stopniu nie poddałby im się w trakcie piłkarskiego spotkania. I to one będą motywem przewodnim naszego dzisiejszego artykułu.

Druga kolejka znów była bardzo atrakcyjna pod kątem jakości spotkań. Żaden mecz nie zakończył się większą różnicą bramek niż trzy, co znakomicie świadczy o równym poziomie zespołów w danej klasie rozgrywkowej. Ale wiadomo – gdy są mecze na styku, to i emocji jest znacznie więcej. Nie wszyscy potrafią jeszcze nad nimi zapanować, dlatego dzisiejsze „plusy i minusy” skupią się głównie na tym aspekcie. Zaczynamy od rzeczy fajnych!

👍 DOBRY WYNIK TRANSMISJI NA ŻYWO 👍

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wpaść naszą relację LIVE, którą udostępnialiśmy wczoraj od godziny 9:00. W szczytowym momencie oglądało ją nawet 50 osób. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza że być może część z Was nie wie, ale na Facebooku bardzo trudno promować jest linki do YouTube. Są to platformy, które niestety za sobą nie przepadają i widzimy to po wszystkich artykułach, w których zawarty jest odnośnik do YouTube. Facebook bardzo ogranicza ich zasięg, dlatego tym bardziej doceniamy wynik z wczoraj. Wpadło nam również sporo subskrypcji oraz polubień, za co dziękujemy. Oczywiście byłoby nam łatwiej o większą frekwencję, gdybyśmy transmitowali mecze na FB. My jednak świadomie podjęliśmy decyzję, że wszystkie swoje materiały umieszczamy na YT, bo tam chcemy budować markę swojego kanału. I idzie to coraz lepiej, a pamiętajcie że wiele w tej kwestii zależy również od Was i od Waszego zaangażowania podczas relacji. Liczymy na Was także za tydzień, bo pogoda znów szykuje się fajna, więc transmisji na pewno nie zabraknie.

👍 ZACHOWANIE PRZEMKA MATUSIAKA 👍

Bardzo doceniamy takie gesty, jak kapitana Show Team. Przemek na pewno był trochę rozgoryczony po porażce z Rekinami, kilka decyzji naszego arbitra nie przypadło mu do gustu, czemu dał wyraz po meczu. Złość szybko jednak przeszła, Przemek napisał do nas, że kilka słów których użył po ostatnim gwizdku było niepotrzebnych, za co przeprasza. Prawda jest taka, że my doskonale rozumiemy emocje pomeczowe. Nie zabraniamy merytorycznej rozmowy z sędzią, czy nawet przedstawienia mu swojego stanowiska, które niekoniecznie musi być zbieżne z tym, jak daną sytuację widział arbiter. Najważniejsze, by zachować w tym szacunek do sędziego. Sama sytuacja była jednak ciekawa, bo z perspektywy stolika organizatorskiego zupełnie nie widzieliśmy, by zawodnicy Show Team skarżyli się na niektóre wskazania naszego rozjemcy. Co więcej – w naszej opinii to było bardzo dobre sędziowanie, jakkolwiek chcąc być w tej kwestii wiarygodnymi, wczoraj jeszcze raz obejrzeliśmy całe spotkanie i skupiliśmy się na momentach, które Przemek podnosił w pomeczowej ocenie. Nie doszukaliśmy się tutaj błędów arbitra (a jak wiecie – nie zawsze trzymamy ich stronę), zagrania ręki w znakomitej większości nie kwalifikowały się do odgwizdania, aczkolwiek jesteśmy je wstanie poddać publicznej ocenie w naszych kontrowersjach. Mówimy zresztą o sytuacjach będących poza obrębem pola karnego, dlatego nie ma żadnej pewności, że nawet gdyby zostały odgwizdane, to wynik byłby tutaj inny. Ale wiadomo że czasami coś z boiska wygląda zupełnie inaczej niż na spokojnie, w zwolnionym tempie. Najważniejsze, by po wszystkim podejść do sprawy na chłodno.

👍 PRZEŁAMANIE JOGA BONITO 👍

Wreszcie! Siedem kolejnych porażek z rzędu i koniec! Joga Bonito wreszcie zwycięska i to w obliczu nieobecności własnego kapitana, w czym niektórzy zawodnicy Jogi upatrywali głównego argumentu, który dał wygraną nad FC Spectare 😉 Triumf nad ekipą Wołodji Lewitckiego był absolutnie zasłużony, no i pozostaje mieć nadzieję, że w odróżnieniu do poprzednich sezonów, uda się sprawić, że ten jeden sukces nie pozostanie w końcowym rozrachunku jedynym.

Plusy za nami, to teraz trochę minusów. Oto one!

PRZERWANA PASSA MATEUSZA WOJDY

Po wczorajszej kolejce skurczyła się lista zawodników, którzy rozegrali wszystkie możliwe spotkania w Strefie 6. Ścisłe grono graczy o 100% frekwencji opuścił Mateusz Wojda. Wspólnie z bratem oraz duetem Michał Sawicki – Michał Jędrzejczyk z Joga Bonito, przewodził klasyfikacji „występów wszech czasów”, ale wczoraj na udział nie pozwoliła mu rodzinna uroczystość. Bardzo żałujemy, Mateusz to bez wątpienia jedna z ikon Strefy 6, jednak mamy nadzieję, że zwycięstwo jego zespołu trochę mu osłodziło wczorajszą nieobecność. No i mamy nadzieję, że mimo obowiązków które go wczoraj zatrzymały, od czasu do czasu zerkał na naszą transmisję 😉

CZERWONA KARTKA DAMIANA OSTROWSKIEGO

Wczoraj została pokazana pierwsza czerwona kartka w tej edycji. W normalnych warunkach nie jest to powód, by pisać o tym w naszych minusach, ale as kier był karą za „ocenę” pracy sędziego a nad takimi rzeczami nie możemy przechodzić do porządku dziennego. Tak jak pisaliśmy wyżej – rozmowa na argumenty, przedstawienie swojego zdania, wysłuchanie drugiej strony – TAK. Niepotrzebne krzyki, dyskutowanie (często bez znajomości przepisów), obrażanie (to niestety też czasami się zdarza) – absolutnie NIE. Zresztą – bardzo zdrowo-rozsądkowo ocenił to wszystko kapitan Szewnicy Marcin Białek, w pomeczowym wywiadzie. Nie podobało mu się, że czasami jego zespół zamiast na grze skupiał się na sędzim, nawet jeśli i on miał pewne zastrzeżenia do pracy arbitra. Ale trzeba to wszystko robić z klasą – po meczu, na spokojnie, gdy emocje trochę opadną. Liczymy że Damian (i nie tylko on) wyciągnie wnioski, bo chodzi o to, by spędzać te piłkarskie popołudnia w zdrowej i pozytywnej atmosferze. Skupiajmy się na grze, zwłaszcza że po jakimś czasie te wszystkie boiskowe problemy i tak idą w niepamięć. Są sprawy ważniejsze, niż taka a nie inna decyzja sędziego 😉

KONTUZJA MAĆKA KOLASIŃSKIEGO

Co prawda cała sytuacja nie miała miejsca na rozgrywkach, a w piątkowym treningu Rekinów, no ale bardzo żałujemy, że Maćka Kolasińskiego nie zobaczymy prawdopodobnie już do końca sezonu. Niestety – kontuzja kolana i zawodnika, którego w pierwszej kolejce rywale wybrali najlepszym Rekinem, będziemy mogli zobaczyć dopiero w kolejnej edycji. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

A jak Wy widzieliście powyższe wydarzenia? Dawajcie znać w komentarzu pod postem albo na naszym Facebooku – TUTAJ, gdzie ten artykuł również się już pojawił.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.