Kontrowersje z 6.kolejki


Nie chcieliśmy, by w poprzednim tygodniu kontrowersji było zbyt dużo, dlatego dopiero dziś udostępniamy Wam stykowe sytuacje z 6.kolejki spotkań.

W ostatniej serii gier sytuacji do omówienia było tyle, że podzieliliśmy to na dwa materiały – jeden brzmiał Kontrowersje Extra z 6.kolejki i jest do obejrzenia TUTAJ i dotyczył wyłącznie meczu Lema Logistic – PrefBud. Wydaje nam się, że zdarzenia z tej potyczki zostały wyjaśnione i można przejść do tych z pozostałych meczów. Łącznie znaleźliśmy ich pięć i zachęcamy Was wspólnej oceny. Pamiętajcie, że na YouTube klikając na kołowrotek możecie sobie konkretny fragment materiału dodatkowo zwolnić. Video znajdziecie poniżej.

1 SYTUACJA – Czy Kamil Palonek nie powinien zobaczyć czerwonej kartki?

Pierwsza sytuacja i od razu duża kontrowersja. Z boiska takie rzeczy na pewno dużo trudniej ocenić niż z pewnej perspektywy – zarówno czasu, jak również jeśli chodzi o odległość. Według nas arbiter stał za blisko zdarzenia, bo gdyby był np tam, gdzie stoi kamera, to widziałby, że to było przerwanie 100% sytuacji do zdobycia bramki. Dlatego tutaj żółta kartka to wydaje się być za mało – my pokazalibyśmy czerwoną, tym bardziej że obrońca w ogóle nie był zainteresowany piłką.

2 SYTUACJA – Czy Mateusz Meirowski faulował Bartka Woźniaka?

Tutaj z kolei podtrzymalibyśmy decyzję sędziego. Obrońca Retro prawidłowo zablokował napastnika Bad Boys i po prostu swoje zrobiły jego gabaryty. Tę walkę wygrał silniejszy i jeśli takie rzeczy zaczęlibyśmy gwizdać, to naszym zdaniem arbiter nie wyjmowałby gwizdka z ust. Gramy dalej!

3 SYTUACJA – Czy Kamil Wiśniewski i Adam Stromecki minęli się?

W pytaniu powyżej celowo nawiązaliśmy do słów kapitana AutoSzyb, który twierdził, że między nim a zawodnikiem Al-Maj Car nie doszło do kontaktu. No ale powtórka mówi co innego. Widzimy że kontakt jest ewidentny, łokieć przyblokował próbującego dojść do piłki Adama Stromeckiego i takie rzeczy trzeba odgwizdać. A w tym przypadku dodatkowo ukarać żółtą kartką. Oczywiście Adam dodał trochę tutaj od siebie, ale to jest cwany lis, który doskonale wiedział jak się zachować, by osiągnąć cel.

4 SYTUACJA – Czy Michał Świętochowski został kopnięty przez Michała Jędrzejczyka?

Dla nas w takim pierwszym wrażeniu to był ewidentny karny. Wydawało się, że obrońca Jogi po prostu kopnął oponenta, gdy ten próbował się odwrócić z piłką, no ale dziś już wiemy, że tak nie było. Michał Świętochowski trzyma się za kolano, więc doszło po prostu do przeprostu przy próbie gwałtownego zatrzymania się. Arbiter dobrze to ocenił, faulu nie było i tutaj nie należało wskazywać na „wapno”

5 SYTUACJA – Czy Mateusz Adamski był zahaczany przez Łukasza Pokrzywnickiego?

A na koniec chyba najtrudniejsze zdarzenie do oceny. Mateusz Adamski odgrywa piłkę a za chwilę z impetem atakuje go Łukasz Pokrzywnicki. Ale czy tam był kontakt? Czy Łukasz zahaczył napastnika Black Dragons? Naprawdę bardzo trudno to ocenić. A nawet jeśli doszło do spotkania nóg zawodników, to czy należał się za to rzut karny? Widzimy, że Mateusz się nie kłóci, nie domaga interwencji, więc to mogłoby wskazywać, że nic tam nie było. Ale też nie zapominajmy, że piłka była w grze, z tej akcji mógł paść gol, więc niewykluczone, że popularny „Adams” po prostu skupił się na wykończeniu sytuacji, a nie na próbie wywalczenia czegokolwiek u arbitra. Ostatecznie nie podejmiemy się oceny, czy coś tutaj było.

A jakie jest Wasze zdanie odnośnie powyższego? Dajcie znać w komentarzach – albo pod artykułem, albo na naszym Facebooku TUTAJ.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.