Kontrowersje z 2.kolejki


Jesteśmy już po montażu kilku kontrowersji z minionego weekendu. Ale coś nam się wydaje, że wielkiej analizy raczej przeprowadzać tutaj nie będziecie.

Trochę żałujemy, że nie pokusiliśmy się o nagranie kilku fragmentów więcej z ostatnich spotkań w niedzielę. Tam gdzie mecze były transmitowane, to akurat kontrowersji było niewiele, ale np w spotkaniu Bad Boys – Al-Mar niektóre wydarzenia chętnie byśmy obejrzeli w zwolnionym tempie, lecz niestety nie posiadamy z nich materiału. Będziemy mądrzejsi za tydzień. Ale coś tam ostatecznie udało nam się wyciągnąć. Pamiętajcie, że na YouTube klikając na kołowrotek możecie sobie konkretny moment dodatkowo zwolnić.

1 SYTUACJA – Czy Daniel Laskowski zdążył wybić piłkę sprzed linii bramkowej?

Pierwsza omawiana sytuacja chyba nie budzi wielkiego rozdźwięku. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że obrońca HandyMan zdążył zareagować i wybić futbolówkę, zanim ta przekroczyła linię bramkową. Zawodnicy AutoSzyb również pretensji do braku reakcji sędziego nie zgłaszali, więc na 99% wszystko odbyło się tutaj prawidłowo.

2 SYTUACJA – Czy Adam Stromecki był faulowany, a jeśli tak, to gdzie miało miejsce przewinienie?

Z oceną drugiego wydarzenia na pewno nie pójdzie tak szybko jak z pierwszym. Widzimy, że Rafał Kowalczyk próbuje wybić piłkę spod nóg Adama Stromeckiego, jednocześnie trochę go przytrzymując. Ostatecznie powala przeciwnika i w naszej ocenie są tutaj podstawy do podyktowania rzutu karnego. Jedno jest pewne – Rafał się pospieszył, nie było potrzeby by tak zaciekle próbować wybić piłkę rywalowi, który był przecież odwrócony do bramki plecami. No i też samo miejsce przewinienia raczej nie budzi wątpliwości – mimo, że uczestnicy tych „zapasów” wylądowali ostatecznie poza pola karnym, to faul miał miejsce w „szesnastce”. Arbiter podjął więc słuszną decyzję.

3 SYTUACJA – Czy Adrian Kozyra przewinił we własnym polu karnym?

Tutaj krótko, bo zresztą nasz komentarz co do zachowania bramkarza Jogi da się usłyszeć na materiale video. Powiemy tylko tak – można to było zrobić ciut bardziej dyskretnie 😉

4 SYTUACJA – Kto tutaj faulował: Mateusz Muszyński czy Darek Żaboklicki?

No i na koniec „wisienka na torcie” – zderzenie w powietrzu dwóch graczy (na szczęście ani jednemu ani drugiemu nic poważnego się nie stało). Który z nich jest tutaj ofiarą, a który sprawcą? W naszej opinii obydwaj podjęli ryzyko, obydwaj nie zagrali piłki i my puścilibyśmy akcję dalej (oczywiście gwizdek i tak by musiał wybrzmieć, żeby sprawdzić czy zawodnikom nic się nie stało).

A jakie jest Wasze zdanie odnośnie powyższego? Dajcie znać w komentarzach – albo pod artykułem, albo na naszym Facebooku TUTAJ.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.