Znamy skład na sezon Wiosna 2022!


Trudno jednym słowem opisać poziom zadowolenia z zapisów do piątej edycji naszych zmagań. Cel minimum osiągnęliśmy, ale liczyliśmy na coś więcej…

Na wstępie najważniejsza wiadomość, jaka płynie po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń do S6 – w nadchodzącym sezonie wystąpi łącznie 16 zespołów. Biorąc pod uwagę, że z listy dotychczasowych ekip wycofało się pięć drużyn i w ich miejsce musieliśmy znaleźć pięć nowych, to końcowy wynik należy uznać za sukces. Bo jak dobrze wiecie – nie jest łatwo kogokolwiek namówić do gry, a jednak okazało się, że jest sporo chętnych drużyn, które chcą spróbować swoich sił w Woli. I to jest zresztą dobry moment, by przedstawić Wam te nowe zespoły, a jednocześnie wypisać, w czyje miejsce weszły.

Opis sytuacji rozpocznijmy może od ubytków – dość szybko okazało się, że ze Strefą 6 na jakiś czas pożegnają się HandyMan Elewacje i Copa FC. To na pewno duże zaskoczenie, zwłaszcza że ci pierwsi byli przecież z nami od początku. Ale według naszych informacji, pod tą nazwą na razie nigdzie nie będą występować. Podobnie jak Copa, aczkolwiek z tego zespołu kilku graczy (Mateusz Kowalczyk, Konrad Bulik, Łukasz Baran, Damian Kycia) będzie grało w ekipie Woli Rasztowskiej. Oprócz tego szeregi S6 opuściły Lambada, Rekiny i Spectare. Każdy z tych przypadków jest inny. Co do Spectare, to tak jak wiecie, grali tam wyłącznie reprezentanci Ukrainy i chyba nie musimy tłumaczyć, że w tym momencie w ich głowach piłka nie jest priorytetem. Rekiny miały z kolei za mało chętnych do gry – Mateusz Pużuk pisał nam o 8 zawodnikach i nie chciał ryzykować sytuacji, że podobnie jak pod koniec poprzedniego sezonu, tak i teraz będzie musiał martwić się, czy drużyna w ogóle dojedzie na mecz. Co do Lambady, to obecność tej ekipy po prostu nie była konieczna. Przypomnimy, że ta drużyna zagrała w poprzednim sezonie tylko dlatego, że wskoczyła za wycofaną w ostatniej chwili Box Gardę. I teraz również zagrałaby, ale tylko wtedy, gdyby miało to spowodować, że liczba drużyn będzie parzysta. Nie ma jednak takiej potrzeby.

A kto dołączył do Strefy Szóstek? O Woli Rasztowskiej już wspominaliśmy – będzie tutaj część chłopaków z Copa FC, jak również kilku, którzy kiedyś, pod tą samą nazwą występowali w lidze ósemek w Zielonce. Oprócz nich zobaczymy też Tygłysy, czyli drużynę zgłoszoną przez Kamila „Jaszyna” Portachę. Debiut mają już za sobą i chociaż wyniki w Wiosennym NLH Cup nie były idealne, to w dłuższych meczach oni na pewno będą groźni. Kolejna nowa drużyna to Old Stars Team. Absolutni debiutanci, bo nie ma tutaj żadnego zawodnika, który wcześniej rywalizował w naszych rozgrywkach. Ale niektórych z nich znamy – Jakub Banaszek, Adam Koziara, Patryk Matysiak – to gracze, którzy występowali choćby w Nocnej Lidz Haloweje. Ogólnie większość zawodników jest z Kobyłki, stamtąd będą dojeżdżać i tam będą celebrować swoje sukcesy w S6. No i zostały nam jeszcze dwa nowe-stare zespoły do zaprezentowania. Chodzi o Green Team i Magnatt (na zdjęciu, chociaż nazwa może ulec zmianie). Pierwszych tak naprawdę przedstawiać nie trzeba – Zieloni to dwukrotni mistrzowie Strefy 6, aczkolwiek ich skład na pewno będzie się różnił od tego, który wygrywał zmagania w Woli. Nad wszystkim będą czuwać Adrian Wojda i Rafał Kudrzycki. Co do drugich, to oni grali w pierwszej edycji Strefy 6. Przypomnijmy okoliczności – był to sezon lato 2020, gdzie troszkę zostały poluzowane obostrzenia związane z pandemią i wreszcie mogliśmy pograć w piłkę, co spowodowało, że zdecydowaliśmy się na rozegranie ligi w wakacje. No i Magnatt w niej wystąpił, zajął 4 miejsce (wówczas była tylko jedna liga), a potem wrócił do ligi ósemek w Sulejówku. Ostatnio miał jednak problemy ze składem, wiadomo że system 7+bramkarz jest pod względem kadrowym bardzo wymagający i być może stąd decyzja, by nie rezygnować całkowicie z gry, tylko poszukać takiej ligi, gdzie potrzeba mniej chętnych do zabawy. No i cieszymy się, że tę przystań znaleźli właśnie u nas.

Magnatt wraca do Strefy Szóstek po blisko dwuletniej przerwie.

No i od razu odnośnie Magnatta – ponieważ skład na 2.ligę został ustalony już wcześniej, dla chłopaków mogliśmy znaleźć miejsce tylko w 1.lidze, gdzie było wakat po wycofaniu się COPA FC. Ich decyzja była szybka – GRAMY! Tym samym skład 1.ligi będzie się przedstawiał tak:

➡️ PrefBud Tulewo

➡️ Al-Mar Wołomin

➡️ Black Dragons Team

➡️ AutoSzyby

➡️ Al-Maj Car Marki

➡️ RDK Szewnica

➡️ Lema Logistic

➡️ Magnatt (możliwa zmiana nazwy)

Natomiast jeśli chodzi o drugą ligę, to układ mamy następujący:

➡️ Bad Boys Ostrówek

➡️ Retro Squad

➡️ Show Team

➡️ Joga Bonito

➡️ Tygłysy

➡️ Green Team

➡️ Wola Rasztowska

➡️ Old Stars Team

Być może część z Was zastanawia się, skąd w takim razie nasz optymizm, że liga mogła liczyć więcej zespołów. Były ku temu przesłanki – mieliśmy zespół Styl Duczki, który się zgłosił, ale kilka tygodni temu okazało się, że jednak po drodze zdążył się rozsypać. Chęć gry wykazywały znane z Nocnej Ligi Szmulki Warszawa, ale mimo że grają regularnie w naszych turniejach w Woli, co do ligi jeszcze się wstrzymają. Liczyliśmy też na pozostanie Rekinów (które niewykluczone, że wrócą w kolejnym sezonie), no i Spectare, ale tutaj wszystko już wytłumaczyliśmy. Zresztą – nawet wczoraj otrzymaliśmy telefon z chętną drużyną, jednak to nie zaspokaja naszych potrzeb. 17 czy nawet 18 drużyn – to nie robi nam wielkiej różnicy. Potrzebowaliśmy przynajmniej 19, bo wtedy moglibyśmy „uruchomić” Lambadę i byłby komplet. Ale jesteśmy dobrej myśli i wydaje nam się, że w edycji nr 6 ta magiczna liczba „20” może wreszcie pęknąć. To jednak melodia przyszłości.

W tym momencie rozpoczynamy już pełną koncentrację na najbliższym sezonie. Pamiętajcie – startujemy już w TĘ niedzielę, 27 marca. Do jutra (tj. do środy) do południa można nam wysłać umotywowane prośby gry, ale im będzie ich mniej, tym lepiej 😉 W tym momencie bardziej oczekujemy od Was składów, abyśmy mogli stworzyć artykuł traktujący o zmianach jakie zaszły w Waszych kadrach względem poprzedniego sezonu. Nie musicie tego robić poprzez formularz, ale nawet w prywatnej rozmowie na FB napisać – kto odchodzi a kto przychodzi. Pamiętajcie – im więcej podacie danych (dokładna data urodzenia, waga, wzrost), tym lepiej wypełnione będą Wasze profile indywidualne. Nie zwlekajcie z tym, bo chcielibyśmy ten temat zamknąć jak najszybciej i skupić się już na 1.kolejce. ZACZYNAMY!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.