Znamy grupy IV edycji Pucharu Ligi!


Zmagania pucharowe czas zacząć! Dla wielu ekip będzie to szansa, by powetować sobie niepowodzenia w lidze, a idealnym tego przykładem jest broniąca trofeum Szewnica.

Zespół Marcina Białka dość niespodziewanie, jakkolwiek zasłużenie wygrał poprzednią edycję Pucharu Ligi. Powtórzyć ten wyczyn będzie ciężko, wiemy że sytuacja kadrowa tej ekipy nie wygląda najlepiej, ale wierzyć trzeba. Zwłaszcza, że mecze będą krótkie, a w takich warunkach wszystko może się zdarzyć. Aaa, no i pamiętajcie – Puchar gramy na Orliku w Ostrówku (ulica Kolejowa 16). Będziemy o tym jeszcze przypominać.

Co do samych grup, to od raz zaznaczmy, że nie przeprowadzaliśmy losowania. Zebraliśmy Wasze preferencje i staraliśmy się ułożyć całość tak, aby grupy były wyrównane i by została zachowana zasada, by w jednej stawce znalazły się dwa zespoły z 1.ligi i dwa z 2.ligi. To się udało i na grafice możecie zobaczyć tego efekty.

Wszystkie mecze będą rozgrywane na dystansie 1×13 minut (to o minutę dłużej niż w poprzednich latach). Do dalszej fazy z grup przejdą dwie najlepsze ekipy. W fazie play-off przy wyniku remisowym – seria rzutów karnych po 3. Szczegółową rozpiskę spotkań, czyli kto z kim i o której przedstawimy w piątek. Dodajmy, że wyniki będziemy uzupełniali na żywo (po każdym zakończonym spotkaniu).

Jeśli chodzi o godzinowy plan na resztę dnia (godziny grup macie podane na grafice), to wygląda on następująco:

Ćwierćfinały: 15:00 – 16:00

Półfinały: 16:00 – 16:30

Mecze o 3 miejsce i wielki finał: 16:30 – 17:00

Weźcie pod uwagę, że na Puchar można dopisać dodatkowo dwóch graczy. ALE! Dopisanie MUSI nastąpić do soboty! Chcemy uniknąć zamieszania podczas turnieju i jednocześnie chcemy kontrolować kogo dopisujecie, żeby nie doszło do jakiejś patologii, że nagle przyjeżdżacie innym składem niż na ligę. Dopuszcza się możliwość, żeby na Puchar zawodnik zagrał w innej ekipie niż w lidze. Zabrania się z kolei udziału jednego zawodnika w dwóch drużynach.

Tak jak zauważyliście pewnie na rozpisce – w grupie B jest jedno wolne miejsce. To konsekwencja rezygnacji OknoTechu, który na niedzielę nie miałby składu. Jesteśmy na etapie poszukiwań drużyny zastępczej (może ktoś wśród Waszych znajomych?) Jeśli jakaś ekipa również ma nie dojechać, to oczekujemy informacji jak najszybciej! Gdyby doszło do sytuacji, że liczymy udział pozostałych zespołów, a dzień przed (lub co gorsze – w dniu rozgrywania Pucharu) okaże się, że jakiejś drużyny zabraknie, a wcześniej nie informowała o takim zagrożeniu – to z góry mówimy, że z taką ekipą współpracować nie chcemy. Prosimy byście szanowali nasz czas oraz czas innych zespołów.

Dla najlepszych mamy przygotowane puchary za miejsca 1-3, jak również statuetki dla MVP, króla strzelców oraz bramkarza. Wszystko rozdamy na uroczystym zakończeniu zmagań, które odbędzie się po ostatniej kolejce ligowej.

Na niedzielę nie planujemy transmisji. Prawdopodobnie nagramy za to finał oraz przeprowadzimy wywiad z przedstawicielem zwycięskiej ekipy.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji.

PS: jeśli znajdziemy jakąś drużynę w miejscu OknoTechu i pasowałaby jej inna grupa niż B, to być może dojdzie jeszcze do małych przetasowań. Ale nic bez Waszej wiedzy i zgody.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.