Najnowsze informacje dotyczące nowego sezonu


Jeszcze przedwczoraj w pełni koncentrowaliśmy się na turnieju, jaki odbył się na naszym ligowym boisku. Ale od dziś następuje pełen fokus na kolejną edycję Strefy 6, która wystartuje już w najbliższą niedzielę!

Bardzo nam zależało, by do szóstego sezonu naszych zmagań przystępować ze spokojną głową, czyli żeby nie martwić się o chętne drużyny i stan posiadania. Niestety ta kwestia już przed minioną edycją spędzała nam sen z powiek i nie inaczej było teraz. Ale wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w kilku ostatnich sezonach, tak i teraz do zmagań przystąpi 16 zespołów, podzielonych na dwie ośmio-drużynowe ligi. Nie traktujemy tego w kategoriach wielkiego sukcesu, ale „jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”.

Opis całej sytuacji zacznijmy może od ekip, które pożegnały się ze Strefą 6. Najbardziej szkoda nam oczywiście zespołu Joga Bonito. Byli z nami od samego początku, mimo wielu gorszych chwil nie odpuścili ani jednego spotkania, no a dodatkowo zapisali się w annałach rozgrywek jako zdobywcy drugiego miejsca w drugiej edycji Pucharu Ligi. Część zawodników zostanie w naszej lidze, bo choćby Bartek Lipski szykowany jest do Black Dragons, legendarny duet Michał Jędrzejczyk & Michał „Paso” Sawicki zagra w Drink Teamie, z kolei Tomek Sieczkowski i Kacper Cebula dołączają do Old Starsów. No ale niektórych na jakiś czas w naszej lidze zabraknie. Tak naprawdę, to rozumiemy ich decyzję o przenosinach do Tłuszcza, bo tam będą chyba mieli większe szanse na dobre wyniki. I tego im zresztą życzymy.

Joga to jeden z dwóch zespołów w S6, które grają (grały) u nas od początku.

Oprócz Jogi w lidze nie zagra Lema Logistic (do tej pory nie otrzymaliśmy od nich żadnej informacji, co traktujemy jednoznacznie). Nie jest to chyba żadne zaskoczenie. Poprzedni sezon był dla nich wyjątkowo nieudany, częste problemy ze składem, jeden walkower – trochę to wyglądało tak, że oni męczyli się z nami, a my z nimi. Szkoda, bo to przecież zespół który dojeżdżał z Radzymina, miał do nas bardzo blisko, a mimo to nie było tam żadnej dyscypliny i każdy przyjeżdżał jak chciał. Niewykluczone, że Lema kiedyś wróci do Strefy 6, ale jeśli tak się stanie, to liczymy, że pod względem organizacji będzie to wyglądało znacznie lepiej.

W tabeli figuruje również ekipa pod nazwą Drink Team. Ale tutaj nie mówimy o debiutancie, tylko o zmianie szyldu przez Mateusza Wojdę i Kamila „Jaszyna” Portachę. Koniec z Tygłysami (wreszcie nie będziemy sobie łamać języka podczas transmisji) i to właśnie jako Drink Team ten zespół rozpocznie walkę już za kilka dni.

Z kolei absolutnym debiutantem w Strefie Szóstek będą Kustosze! Mogliśmy ich poznać na wczorajszym turnieju, gdzie chociaż na cztery mecze zdobyli tylko jeden punkt, to pokazali się z naprawdę fajnej strony. Widać było, że potrzebują trochę doświadczenia i okazało się, że chętnie zdobędą je u nas. Bardzo nas to cieszy, znamy zresztą kilku zawodników z tej ekipy (Marcin Częścik, Robert Różycki), więc tym bardziej miło nam powitać ich w naszych szeregach. Trzymamy kciuki za owocną współpracę!

Ekipa Kustoszy to mieszanka młodości z doświadczeniem.

Tym samym na ten moment podział na ligi wygląda następująco:

➡️ PrefBud Tulewo

➡️ Al-Mar Wołomin

➡️ Black Dragons Team

➡️ Al-Maj Car Marki

➡️ AutoSzyby

➡️ RDK Szewnica

➡️ OknoTech Radzymin

➡️ Show Team

Natomiast jeśli chodzi o drugą ligę, to układ mamy następujący:

➡️ Magnatt

➡️ Bad Boys Ostrówek

➡️ Retro Squad

➡️ Wola Rasztowska

➡️ Drink Team (wcześniej Tygłysy)

➡️ Old Stars Team

➡️ Kustosze

➡️ Lambada

Tutaj jeszcze jedna rzecz warta odnotowania. Jak większość z Was świetnie się orientuje, ekipa Lambady to klasyczna zapchajdziura. Jest to zespół organizatora, uruchamiany w sytuacji, gdzie mamy np nieparzystą liczbę ekip. Tak jest w tym konkretnym przypadku. Ale jeśli znajdzie się inny zespół, który chciałby wskoczyć w to miejsce – nie będziemy mieli nic przeciwko. Jeżeli się nie uda, to wówczas Lambada wkroczy do gry, więc nie ma obawy, że któryś zespół musiałby pauzować.

A co nowego Was czeka, jeśli chodzi o samą organizację czy też regulamin? O nowościach pisaliśmy już trochę TUTAJ, natomiast co do konstytucji S6, to dokonaliśmy małej korekty paragrafu dotyczącego zawodników zrzeszonych. Dotychczasowy przepis brzmiał tak:

a. w kontekście zawodników A-Klasy i B-Klasy, dopuszcza się możliwość posiadania w składzie dowolną ich liczbę, zarówno na boisku jak i w kadrze

b. w kontekście zawodników z Ligi Okręgowej – dopuszcza się możliwość posiadania w składzie dowolną liczbę, ale na boisku może przebywać tylko JEDEN

Powyższy przepis ulegnie kosmetycznej zmianie. Wszystko jest spowodowane zmianą struktur ligowych w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej, który zdecydował o powołaniu do życia 5.ligi. Trudno nam powiedzieć skąd ta decyzja, ale my również musieliśmy się do niej dostosować. Tym samym przepis został zmieniony i od dziś wygląda następująco:

a. w kontekście zawodników A-Klasy i B-Klasy, dopuszcza się możliwość posiadania w składzie dowolną ich liczbę, zarówno na boisku jak i w kadrze

b. w kontekście zawodników z Ligi Okręgowej i 5.ligi – dopuszcza się możliwość posiadania w składzie dowolną liczbę, ale na boisku może przebywać tylko JEDEN

A zatem rozszerzyliśmy przepis o 5 ligę. Wciąż zabrania się z kolei udziału zawodników z 4.ligi lub wyższej.

Na ten moment z naszej strony to byłoby na tyle. Teraz czas na Wasz ruch – po pierwsze – czekamy do środy do 12:00 na ewentualne prośby godzinowe odnośnie 1.kolejki. Jakkolwiek informujemy, że te sugestie muszą być umotywowane, a nie na zasadzie, że jeden zawodnik gra w innej lidze o 12, to byśmy chcieli o 15, żeby się wyrobił. W ten sposób nikomu nie dogodzimy i będziemy te godziny losować. I druga sprawa – czekamy na Wasze składy. Prosimy wysłać je maksymalnie do piątku do południa. Można to zrobić na kilka sposobów: a) wysyłając nam na Facebooku listę; b) wskazując nam kogo usunąć (lub dopisać) z dotychczasowego składu; c) wypełnić formularz TUTAJ. Pamiętajcie – im więcej podacie danych (dokładna data urodzenia, waga, wzrost), tym lepiej wypełnione będą Wasze profile indywidualne. Nie zwlekajcie z tym, bo chcielibyśmy temat zamknąć jak najszybciej i móc się skupić na premierowym rozdaniu.

STREFA 6 WRACA DO GRY!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.