Komunikat dotyczący spotkania PrefBud – AutoSzyby


Informujemy, że dzisiejsze starcie z godziny 11:00, które zakończyło się wynikiem 6:4 dla AutoSzyb, zostało uznane jako NIEROZEGRANE.

W wyniku niedopatrzenia, w drużynie AutoSzyb w jednym momencie przebywało na boisku dwóch zawodników grających na co dzień powyżej A-Klasy. Regulamin mówi jasno, że odnośnie graczy zrzeszonych, rywalizujących na poziomie B-Klasy i A-Klasy można mieć w składzie nieograniczoną ilość i to samo tyczy się ich obecności na boisku. Inaczej wygląda sytuacja z zawodnikami z Ligi Okręgowej i 5.ligi – tutaj również na liście może być dowolna ilość, jednak na boisku może przebywać tylko jeden. Ten punkt regulaminu został złamany, gdy równolegle na murawie przebywali Paweł Gołędowski (zawodnik Wichru Kobyłka, LO) oraz Tomek Mikusek (zawodnik Huraganu Wołomin, 5 liga). Są zespoły które tego pilnują (np Al-Mar), natomiast tutaj zabrakło nad tym kontroli. To oczywiście kwalifikuje się pod walkower, jak każda sytuacja, w której mamy do czynienia z występem zawodnika, którego na boisku być nie powinno. Walkower to jednak ostateczność. Napisaliśmy do PrefBudu, który był już pogodzony z porażką, natomiast uznał, że nie chciałby w takich okolicznościach dostać trzech punktów i wolałby to spotkanie rozegrać jeszcze raz, w sprawiedliwych warunkach. Przystaliśmy na to rozwiązanie.

Data powtórzonego meczu zostanie wypracowana na dniach. W związku z powyższym wszystkie statystyki ze spotkania rozegranego dziś (gole, kartki, etc) nie będą się liczyły do klasyfikacji indywidualnych oraz drużynowych.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.