Czwarta edycja wystartuje 19 września!


Kolejny sezon za pasem! I już dziś możemy napisać, że będzie on wyjątkowy – zabraknie w nim bowiem zespołu, który w trakcie dwóch ostatnich sezonów zgarnął dwa mistrzowskie tytuły…

Chyba wszystkiego możesz się spodziewać, przygotowując się do kolejnego sezonu, ale nie tego, że nie weźmie w nim udziału obrońca tytułu. A z takimi okolicznościami przyszło nam się zmierzyć przy okazji czwartej edycji. Adrian Wojda poinformował nas, że w wyniku problemów kadrowych, do rywalizacji NIE PRZYSTĄPI Green Team. Gdybyśmy mieli wymienić zespół, który po poprzedniej edycji grozi rezygnacją, to „Zielonych” nie bralibyśmy w ogóle pod uwagę. Zawsze mieli szeroki skład, zdobyli w kapitalnym stylu mistrzostwo rozgrywek, a mimo to nie zdołali utrzymać się na piłkarskiej powierzchni. Kto wie – może ten zespół jeszcze wróci za jakiś czas, natomiast w tym sezonie w ligowej tabeli na pewno go nie uświadczymy, aczkolwiek wielu zawodników z Green Teamu będzie reprezentowało barwy HandyMan.

To wszystko trochę skomplikowało nam sytuację, jeśli chodzi o układ drużyn w rozgrywkach. A problemy spotęgowały się, gdy czasowe zawieszenie współpracy ogłosił Beer Team. Tutaj także możemy mówić o dużym zaskoczeniu, bo przecież jeszcze przed kilkoma dniami, ekipa Mateusza Karpińskiego wygrała silnie obsadzony turniej w Kobyłce. Ale to niewiele zmieniło w perspektywie ich przyszłości. Ponieważ wielu zawodników tego zespołu będzie grało w innych drużynach, kapitanowi zabrakło materiału, by uszyć coś na czwartą edycję. Nieobecność aż dwóch ekip w pierwszej lidze stanowiło dla nas nie lada wyzwanie. Co prawda jedno miejsce w elicie wypełniła ekipa Black Dragons, ale na drugie nie było chętnego.

Do pierwszej ligi nie pchał się AKS Elektro, który stracił wielu wartościowych graczy. Marcin Białek, Mateusz Białek, Arek Michalik i Adam Pietkiewicz, a więc zawodnicy którzy stanowili trzon zespołu Elektrycznych w poprzednim sezonie zdecydowali się na powrót do macierzystych barw i w tej edycji zobaczymy ich w drugiej lidze pod szyldem RDK Szewnica. Nie może więc dziwić brak chęci AKSu, by wstąpić w pierwszoligowe szeregi, z kolei większych obaw przed takim wyzwaniem nie miał Al-Maj Car Marki i to ten zespół uzupełnił skład najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym samym wygląda ona na ten moment tak:

➡️ Copa FC

➡️ AutoSzyby.com

➡️ Al-Mar Wołomin

➡️ Bad Boys Ostrówek

➡️ HandyMan Elewacje

➡️ PrefBud Tulewo

➡️ Black Dragons Team (beniaminek)

➡️ Al-Maj Car Marki (beniaminek)

A jak sytuacja wygląda w drugiej lidze? Tutaj mamy na ten moment siedem zespołów. Prowadzimy jednak rozmowy, które mają spowodować, by zmagania na zapleczu elity wyglądały identycznie jak w pierwszej lidze. Liczymy na ich skuteczny finał, ale sprawa przeciąga się, co spowodowało, że finalnie podjęliśmy decyzję, by ligę rozpocząć 19 września. Wiemy jednak, iż zdajecie sobie sprawę, że lepiej trochę dłużej poczekać i zagrać jeden mecz więcej, niż podjąć pochopną decyzję o zaprzestaniu poszukiwań i skończyć z nieparzystą liczbą zespołów. W każdym razie, gdybyśmy dziś mieli ogłosić skład drugiego poziomu, to wyglądałoby to tak:

➡️ AKS Elektro (możliwa zmiana nazwy)

➡️ Show Team

➡️ Retro Squad

➡️ Lema Logistic

➡️ Box Garda Marki

➡️ Joga Bonito

➡️ RDK Szewnica

Na pokładzie mamy więc jeden nowy zespół – wspomnianą RDK Szewnicę (na zdjęciu), która będzie dysponowała mocnym składem i spodziewamy się, że z miejsca stanie się jednym z faworytów drugiej ligi. Ale wiemy też, że inne zespoły nie próżnowały w okresie wakacyjnym, powymieniały najsłabsze ogniwa, powzmacniały się i wydaje nam się, że będzie to liga, której nikt nie przejdzie suchą stopą i każdy jakieś punkty straci. Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja.

RDK Szewnica na turnieju w Kobyłce

Chcąc zapewnić Wam przejrzystość jeśli chodzi o terminarz na cały sezon, jak również uświadomić w jakich dniach będą rozgrywane wszystkie kolejki, przedstawiamy harmonogram na IV edycję:

📆 1 kolejka – 19 września

📆 2 kolejka – 26 września

📆 3 kolejka – 3 października

📆 4 kolejka – 10 października

📆 5 kolejka/Puchar Ligi – 17 października

📆 Puchar Ligi/5kolejka – 24 października

📆 31 października – wolne (ze względu na 1 listopada, chyba że zajdzie konieczność szybszego rozegrania ligi))

📆 6 kolejka – 7 listopada

📆 7 kolejka – 14 listopada

Ok, my powoli przygotowujemy już nasz serwis na nowy sezon, wprowadzamy składy i na dniach przedstawimy Wam dokładny opis transferowego okienka, czyli kto doszedł a kto odszedł. Wspólnie wybierzemy też najciekawszy transfer tego lata. A zapewniamy Was, że ciekawych ruchów między drużynami nie zabrakło.

Cieszymy się, że liga wraca. Zapewniamy Was, że pod względem naszego zaangażowania i profesjonalizmu nic nie spadnie poniżej poziomu, do którego jesteście przyzwyczajeni. BA! Chcemy Wam dać jeszcze więcej niż ostatnio, dlatego bądźcie czujni, śledźcie nasze kanały informacyjne i szykujcie się na 19 września. Strefa 6 wraca do gry!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.