Czarne chmury nad Strefą 6


Ze smutkiem informujemy, że rozgrywki Strefy 6 w sezonie Wiosna 2023 nie wystartują.

Spadek zainteresowania zmaganiami, które w nadchodzącym sezonie mogły liczyć na około 12 zespołów (wcześniej było ich 16), był decydujący w kontekście podjęcia trudnej decyzji o zawieszeniu naszej działalności. Liczyliśmy, że siódma edycja przyciągnie wiele nowych drużyn, w pewnym momencie wydawało się, że faktycznie jest szansa, by wreszcie osiągnąć magiczną barierę 20 ekip, ale sytuacja bardzo szybko się odwróciła. Wycofanie się aż 6 zespołów względem poprzedniego sezonu (Wola Rasztowska, Show Team, Drink Team, Kustosze, FC Radzymin oraz Black Dragons Team) stanowiło dziurę nie do załatania. Zdajemy sobie sprawę z pojawiających się głosów „przecież można było zrobić jedną ligę”. Jako doświadczeni Organizatorzy nie braliśmy takiego rozwiązania pod uwagę, z wielu względów. Choćby z różnicy poziomów między najlepszymi a najsłabszymi, co mogłoby spowodować, że drużyny z mniejszym potencjałem, swoim udziałem ryzykowałyby wysokie porażki, które w dalszej perspektywie mogłyby im zabrać przyjemność z gry. Do tego doszedł rachunek finansowy, jak również potencjalne problemy z ułożeniem terminarza, zwłaszcza wobec wielu próśb drużyn zanim jeszcze sezon zdążył wystartować.

Jest nam oczywiście bardzo przykro, wiemy że wiele zespołów postawiliśmy w dość trudnej sytuacji. Staraliśmy się, by Strefa 6 była atrakcyjnym i przyjaznym miejscem do rywalizacji, ale mimo dużego nakładu organizacyjnego, z transmisjami wszystkich meczów na czele, nie udało się zbudować tutaj czegoś więcej. Jest to dla nas duże rozczarowanie, powodów jest pewnie kilka, ale chyba nie ma sensu się nad nimi rozwodzić.

Mimo wszystko nie chcemy się z nikim żegnać, bo niewykluczone, że jeszcze wrócimy do Woli Rasztowskiej. Może nawet już tej jesieni, jakkolwiek wiemy, że nie będzie to proste. Mamy nadzieję, że dobrze się u nas bawiliście i zapamiętacie te rozgrywki wyłącznie pozytywnie.

Nie wiemy jak Wam, ale nam będzie tych niedziel brakowało…

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.