Znamy skład drugiej edycji rozgrywek


Trochę to trwało, zanim udało nam się skompletować ligowych uczestników drugiego sezonu Strefy 6. Ale poszukiwania ostatecznie zostały zakończone sukcesem.

Dziesięć drużyn przystąpi do rywalizacji o miano nowego mistrza ligi szóstek w Woli Rasztowskiej. Tak, tak – już wiemy, że nowego, albowiem ekipa AbyDoPrzodu nie zawalczy o obronę tytułu. Stało się tak w wyniku chęci spłaszczenia poziomu między najlepszymi zespołami a tymi teoretycznie słabszymi. Doszło nawet do tego, że w drugim sezonie rozgrywek nie zagra nikt z czołowej czwórki pierwszej edycji. O tym, czy dobrze się stało, jeśli chodzi o ilość bardziej wyrównanych meczów w lidze – tego nie jesteśmy w stanie zweryfikować na już. Mamy jednak nadzieję, że dystans między najlepszymi a resztą będzie mniejszy niż dotychczas, co pozwoli Wam z większą chcieć przyjeżdżać na swoje spotkania.

Z zespołów, które grały u nas latem i zdecydowały, że jesienią również podejmą rękawicę są: Green Team (wcześniej występowali jako Studio-Car), HandyMan, Bad Boys, The Naturat i Joga Bonito. A kto dołączył z nowych? Przede wszystkim w nasze stryktury został wcielony PrefBud Tulewo – zwycięzca czwartej edycji Letniego NLH CUP, co powoduje, że ten zespół z miejsca trzeba stawiać w roli głównych faworytów do zgarnięcia ligowego złota. Mamy również ekipę AutoSzyb, która także bardzo korzystnie zaprezentowała się na powyższym turnieju, a znamy ją też z dobrych występów w Nocnej Lidze Halowej (ostatnio 4 miejsce w IV lidze). Kolejny nowy zespół to Show Team. Od Przemka Matusiaka usłyszeliśmy sporo pochlebnych słów nt organizacji S6 i pewnie taką samą opinię przedstawił on swoim kolegom z zespołu, zachęcając do zmiany ligowych barw. Ci decyzję kapitana odnośnie przenosin do Woli zaakceptowali i w niedzielę zobaczymy się po raz pierwszy. Podobny krok co Show Team wykonał Orlik Zabrodzie. Ekipa Zbyszka Pawlaka wcześniej grała w Lidze Bobra (i z to z sukcesami), a teraz spróbuje podbić nasze rozgrywki. A rzutem na taśmę do rozgrywek zostali wcieleni gracze Retro Squad. Decyzję o udziale motywowali chęcią pokonania ekipy Green Team, dlatego już dziś ostrzymy sobie zęby, gdy wreszcie dojdzie do ich bezpośredniej rywalizacji. Zawodników Retro dobrze znamy z naszej ligi ósemek, gdzie występowali kilka lat temu. To drużyna solidna, która potrafiła zajść za skórę faworytom i nie inaczej będzie tutaj.

Tak jak już wszyscy wiecie liga wystartuje w najbliższą niedzielę o godzinie 9:00. Prawdopodobnie często będziemy korzystać ze schematu, w którym rozpoczynamy właśnie o tej porze, a kończmy spotkaniem o godzinie 13:00. Nie wykluczamy też ciut późniejszego rozpoczęcia i rywalizacji między 10:00 a 15:00. Wszystko będziemy uzależniali od drużyn, ich preferencji godzinowych, bo wiadomo że niedzielne przedpołudnie to częsty termin różnego rodzaju uroczystości. Jakoś to wszystko na pewno pogodzimy.

A tak z kolei przedstawia się ramowy terminarz na cały sezon:

  • 1 kolejka – 20 września
  • 2 kolejka – 27 września
  • 3 kolejka – 4 października
  • 4 kolejka – 11 października
  • 5 kolejka – 18 października
  • 6 kolejka – 25 października
  • 1 listopada – wolne
  • 7 kolejka – 8 listopada
  • 8 kolejka – 15 listopada
  • 9 kolejka – 22 listopada

Większość składów drużyn uczestniczących w lidze zostało już wprowadzonych do systemu. Czekamy już tylko na ekipę Retro. Przypominamy, że wysłanie nam listy zgłoszeniowej, nie zamyka możliwości dopisania kogokolwiek. Do czwartej kolejki włącznie kapitanowie mogą uzupełnić kadrę, byleby nie przekroczyła ona 20 nazwisk. Po tym terminie dopisywanie będzie zabronione, chyba że nastąpi krytyczna sytuacja, w której niedopisanie zawodnika może skutkować walkowerem. Walkowerów nie lubimy, dlatego postaramy się być elastyczni, jakkolwiek wszystko musi się odbyć za naszą wiedzą i zgodą.

Wiemy też, że chcielibyście wiedzieć, czy coś zmieni się w kontekście liczby zawodników zrzeszonych. Otóż nie – zostajemy przy punkcie regulaminu, który mówi iż dana drużyna może posiadać niezliczoną liczbę graczy zrzeszonych, ale pod dwoma warunkami:

a) nie mogą oni rywalizować wyżej niż A-Klasa

b) równolegle na placu gry może przebywać tylko JEDEN z nich

Czy coś jeszcze? Wiele rzeczy wyjdzie jeszcze w praniu. Jeśli jednak macie pytania, wątpliwości, może chcielibyście o coś dopytać lub dać jakieś wskazówki – czekamy na wiadomość pod mailem kontakt@strefa6.pl. My z kolei wracamy do pracy, bo na stronie wciąż wiele się zmienia, a chcielibyśmy z wieloma rzeczami zdążyć przed pierwszą kolejką. Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.