Zakończenie za nami! Znamy MVP sezonu i Pucharu Ligi!


Już po raz trzeci w historii Strefy 6 przyszło nam wspólnie podziękować sobie za kilkumiesięczną rywalizację. A pomyśleć, że od rozegrania pierwszego meczu w tych rozgrywkach minął dopiero rok.

Ostatnich kilkanaście miesięcy w życiu nas wszystkich przyniosło spore zmiany. Także na polu organizacji lig piłkarskich niczego nie mogliśmy być pewni, będąc na smyczy decyzji rządzących odnośnie otwarcia obiektów sportowych. Na rozpoczęcie trzeciej edycji też przyszło nam trochę poczekać i w związku z tym, oraz z powodu zbliżającego się EURO, postanowiliśmy że ten sezon będzie miał tylko siedem kolejek. To jednak nie znaczy że meczów było mniej niż w poprzedniej edycji. Wówczas był tylko jeden poziom rozgrywkowy i rozegraliśmy 45 potyczek. Teraz liga liczyła dwa poziomy i łącznie nasi sędziowie poprowadzili 56 spotkań. Nie odbyło się tylko jedno, znów z udziałem Lema Logistic, która również w pierwszej edycji na jeden mecz nie przyjechała. Szkoda, ale mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie takiej sytuacji nie będzie.

No właśnie – a czego możemy się w nim spodziewać? Przede wszystkim byłoby świetnie, gdyby dołączyły do nas kolejne chętne drużyny. Liczymy na 20 zespołów, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że rynek nie jest z gumy i nie będzie to proste. Oczywiście mamy sporo argumentów, jak choćby rzetelnie prowadzone statystyki, opisy, zapowiedzi, transmisje LIVE i wierzymy, że to zachęci nowe ekipy do złożenia deklaracji uczestnictwa. Mamy też kilka świeżych pomysłów i wszystko będziemy cyklicznie wprowadzać. To nie jest w naszym stylu, żeby nagle zarzucić Was nowościami, które szybko się Wam znudzą. Chcemy działać krok po kroku i oferować to, co jesteśmy w stanie utrzymać na dobrym poziomie przez dłuższy czas. Mamy również w pamięci Wasze ankiety, wiemy co Wam się podoba, czego chcecie więcej, a co podoba Wam się mniej. Na kanwie tego zrobimy wszystko, by kolejna edycja była jeszcze lepsza niż poprzednia. O wszystkim będziemy Was regularnie informować.

Teraz przejdźmy jednak do meritum tego artykuły. Chcielibyśmy bowiem przedstawić w nim wszystkich, którzy odebrali co swoje na uroczystym zakończeniu. Zacznijmy od nagrody Fair Play, która w tym sezonie trafiła do Bad Boys Ostrówek! Najmniej żółtych i czerwonych kartek, wpisowe w terminie, skromne uwagi co do potencjalnych godzin grania – tak wyobrażamy sobie idealną drużynę pod kątem współpracy i bez wątpienia Źli Chłopcy wpisują się w te wyobrażenia. Piłkarsko im nie poszło, ale jak widać – coś za trzecią edycję i tak uda im się w gablocie postawić.

Teraz czas na nagrody indywidualne. Przed rokiem jako pierwszego zapowiadaliśmy w tym miejscu Kubę Grubka, który wygrał naszego ligowego typera. W tym sezonie odpuściliśmy sobie typowanie spotkań naszej ligi, ale spotkaliśmy się przy okazji obstawiania meczów na EURO. Konkurencję zdystansował Darek Wasiluk z Joga Bonito – gratulujemy! Powodów do niezadowolenia po ostatnim sezonie drugiej ligi nie ma też Łukasz Więch. Napastnik AKS Elektro nie dość, że pomógł swojej ekipie awansować do pierwszej ligi, był jej najlepszym strzelcem, to jeszcze wygrał naszą zabawę na najładniejszego gola sezonu! Łukasz osobiście odebrał co jego, podobnie zresztą jak Daniel Jaros. Napastnik Box Gardy wystrzelał sobie najlepszego strzelca oraz kanadyjczyka i w kolejnym sezonie również zaczai się na podobne osiągnięcia. Najlepszym asystentem został Łukasz Grochowski, który jednak do Woli Rasztowskiej nie mógł dotrzeć. W imieniu Czarka Murawskiego nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał za to Przemek Matusiak. Czarek to solidna firma, gracz którzy bardzo rzadko schodzi poniżej pewnego poziomu i nie inaczej było w tej edycji. Brawo! Z kolei MVP drugiej ligi poszukaliśmy wśród zawodników Black Dragons. Podobać się mógł Tomek Freyberg, ale naszym zdaniem największy wpływ na poczynania Czarnych Smoków miał SERGIUSZ MODZELEWSKI! Jest to o tyle ciekawa historia, że kilka miesięcy wstecz uhonorowaliśmy go jako najlepsza bramkarza pierwszej ligi. W tym sezonie Serek pokazał, że świetnie spisuje się również w polu i chyba wszyscy nie możemy się doczekać, czy na poziomie elity Strefy Szóstek także będzie wyróżniającą się postacią. Ale tym nasz bohater będzie się martwił we wrześniu 😉

A jak to wszystko wyglądało w pierwszej lidze? Tutaj była podobna sytuacja co klasę niżej, albowiem królem strzelców i najlepszym kanadyjczykiem także został jeden gracz – konkretnie był nim Mateusz Marcinkiewicz z Copa FC. Z kolei jego drużynowy kolega, czyli Michał Łapiński, mógł się pochwalić największą liczbą asyst. Ale na tym nagrody dla Kopaczy się skończyły. W tych najważniejszych klasyfikacjach dominowali już przedstawiciele Green Teamu. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Kamila Portachy, który w tym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach i nie puścił ani jednego gola! Znakomitą pracę wykonał także inny reprezentant Zielonych – RAFAŁ KUDRZYCKI! To on w naszych oczach był najbardziej wartościowym zawodnikiem całego sezonu. Świetne liczby to jedno, ale wpływ na drużynę to drugie. Takiego gracza może pozazdrościć Adrianowi Wojdzie cała liga.

A nie zapominajmy, że w tym sezonie po raz pierwszy rozegraliśmy również Puchar Ligi! I spieszymy Wam donieść kto tutaj zgarnął statuetki indywidualne. Otóż WSZYSTKIE nagrody powędrowały do zawodników AutoSzyb. Króla strzelców podzielili między sobą Bartek Bajkowski oraz Tomek Mikusek. Najwięcej asyst miał z kolei Łukasz Flak, natomiast tylko jeden puszczony gol w sześciu spotkaniach nie pozostawił wątpliwości, że tytuł najlepszego golkipera musi trafić do Artura Jaguszewskiego. A MVP? Kandydatów było kilku, bo w zwycięskiej ekipie podobało nam się wielu graczy. Ale że decyzję trzeba było podjąć, to finalnie uhonorowaliśmy BARTKA BAJKOWSKIEGO! Oby ten chłopak strzelał dla nas tyle goli w Pucharze Polski, co zdobył ich w Pucharze Ligi… 🙂

Wszyscy zdobywcy laurek indywidualnych, oprócz statuetek mogli też wybrać sobie nagrody rzeczowe od naszego partnera – AMH 365 Sport. Dziękujemy firmie z Zielonki za wsparcie naszej inicjatywy, podobnie jak lokalom Wakacje na Południe i Bambus Radzymin, w których odbieraliście nagrody za poszczególne kolejki. Przy okazji – pamiętajcie o tych miejscach nie tylko w sezonie ligowym, ale i poza sezonem, bo wiadomo że gastronomia wciąż odczuwa skutki pandemii i zamówień nigdy nie ma zbyt wiele 😉 Chcielibyśmy też wyrazić wdzięczność dla wójta gminy Klembów, pana Rafała Mathiaka, oraz dla Wieści Podwarszawskich, WWL24 i Sportowego WWL. Cieszymy się, że możemy na Was liczyć!

Ale podsumowanie trzeciej edycji to jeszcze nie wszystko co dla Was mamy. Niedługo przedstawimy jak ten sezon wyglądał w liczbach, a nie zabraknie też informacji o tym co dzieje się z naszą ligową reprezentacją. A kiedy czwarta edycja? We wrześniu. Wcześniej odbędzie się również turniej, w którym będziecie mogli sprawdzić swoją formę. Odwiedzając od czasu do czasu naszą stronę będziecie ze wszystkim na bieżąco. Dziękujemy za zakończony sezon, mamy nadzieję że dobrze się bawiliście i że ze wszystkimi z Was spotkamy się we wrześniu. A gdybyście chcieli się podzielić z nami jakimiś wskazówkami czy opiniami, to mail kontakt@strefa6.pl jest do Waszej dyspozycji 24h na dobę. Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji. Trzymajcie się!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.