Rozpoczyna się nasza przygoda z Pucharem Polski!


Wszystko jest już jasne! W poniedziałek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ogłosił pary trzech pierwszych rund zmagań pucharowym na szczeblu okręgowym. Naszym premierowym rywalem będzie GKS Tachimetr!

Nazwa zespołu przeciwnego początkowo niewiele nam mówiła. Ale zasięgnęliśmy języka gdzie trzeba i już wiemy, że przyjdzie nam się zmierzyć z absolwentami Wydziału Geodezji na Politechnice Warszawskiej. Postawmy sprawę jasno – będziemy zdecydowanym faworytem i pewnie każde inne rozstrzygnięcie niż nasz sukces, spowoduje ogromne rozczarowanie. Ale to tylko piłka, trudno powiedzieć jak będzie się kształtował nasz skład, kogo w składzie zaprezentują rywale, a dodatkowo zagramy na naturalnej nawierzchni. No właśnie – już dziś wiemy, że swój debiutancki pojedynek rozegramy 14 sierpnia o godzinie 18:00 na obiekcie PKSu Radość. Co więcej – nasza potyczka odbędzie się bezpośrednio po meczu Kartofliska – Bar Ulubiona, znaną również jako Dno Dna 🙂 Jest to już trzeci akcent ich konfrontacji i fajnie, że bezpośrednio po tym szlagierze na murawę wyjdą nasi zawodnicy. Trochę kibiców powinno się pojawić.

Dodatkowo, jak obiecuje Radek Rzeźnikiewicz z Kartoflisk, w pucharowy weekend nie zabraknie innych atrakcji.

Pewnie dziwi Was skąd przy nazwie naszej ekipy pojawiło się kilka dodatkowych „6”. Otóż Radek, który kojarzy inne nasze zespoły, początkowo nie za bardzo widział nas w swojej rozpisce, albowiem groziliśmy zbyt wysokim poziomem 🙂 Gdy już udało się go przekonać, że jesteśmy dopiero na początku swojej pucharowej wędrówki, spytał o nazwę. Strefa6.pl zupełnie mu nie pasowała do reszty wykwintnych szyldów, dlatego stwierdził, że warunkiem naszej gry w Radości jest zmiana nazwy na Strefa 666. I tak też zostało 🙂 Ale oczywiście w oficjalnej rozpisce, która pojawiła się na stronie MZPN-u figurujemy jako strefa6.pl

Ale wczoraj dowiedzieliśmy się nie tylko z kim zagramy w debiucie, ale również na kogo możemy trafić w kolejnych fazach. W drugiej rundzie, która zostanie rozegrana w środę 18 sierpnia na zwycięzcę naszej pary czeka OKS Champion Otwock! W sezonie 2020/21 chłopaki zajęli 9 miejsce w grupie drugiej warszawskiej B-Klasy. Ich bilans wyniósł 11-4-11, więc widzimy, że jest to zespół bezkompromisowy. Ciekawostka – w składzie tej ekipy figurują głównie wychowankowie akademii Championa, aczkolwiek nie brakuje domieszki doświadczenia, w postaci zawodników z rocznika 92, 94 czy 97. Nie wykluczamy, że jeśli przejdziemy pierwszą rundę i wywalczymy sobie przepustkę do gry w drugiej, to mecz rozegramy na obiekcie w Otwocku. O tym będziemy jednak informować.

A gdyby nasze umiejętności wystarczyły do tego, aby uzyskać promocję aż do trzeciej rundy, to wówczas także możemy odwiedzić powiat otwocki, albowiem tam czeka już Mazur II Karczew. Ale to melodia przyszłości, więc chyba nie ma sensu na tym etapie koncentrować się na tym rywalu. Mamy jednak nadzieję, że taka konieczność zajdzie.

Wszystkich naszych kibiców zapraszamy oczywiście, byście razem z nami przeżywali tę pucharową przygodę. My przygotowania już rozpoczęliśmy, opisywaliśmy Wam już pierwszy sparing, a poniżej przedstawiamy jak będą wyglądały nasze stroje.

W kadrze panuje naprawdę świetna atmosfera, widać że zawodnicy nie mogą się doczekać kolejnych sparingów, więc my również nie marnujemy czasu i chcemy zrobić wszystko, by na połowę sierpnia zespół był gotowy. Zwycięstw nie możemy obiecać, ale zapewniamy, że murawa w spotkaniach z naszym udziałem będzie się paliła! Dołączajcie więc do wydarzenia, które utworzyliśmy na Facebooku – TUTAJ i bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.