Reprezentacja Strefy 6


SEZON 2021/22

Pomysł na zbudowanie ligowej reprezentacji towarzyszył nam od momentu, gdy stworzyliśmy rozgrywki Strefy 6. Wiedzieliśmy, że nie zabraknie tutaj zawodników o określonej jakości, nietrenujących w żadnym klubie, którzy będą chcieli założyć reprezentacyjną koszulkę i powalczyć o dobry wynik w Okręgowym Pucharze Polski. Formowanie się reprezentacji rozpoczęło się w okolicach czerwca 2021, gdy przymierzaliśmy się do pierwszego sparingu, w którym rywalem była B-Klasowa Korona Jadów. Ten mecz został rozegrany 17 lipca na obiekcie w Jadowie, a nasza drużyna wygrała go 7:3. W kolejnych tygodniach rozegraliśmy następne sparingi, których wyników przytaczać nie będziemy, bo nawet jeśli były dla nas korzystne, to w wielu przypadkach byliśmy wspierani przez zawodników z reprezentacji Nocnej Ligi Halowej czy Futboligi.

Pierwszy mecz w Okręgowym Pucharze Polski przypadł na 14 sierpnia 2021 roku, gdy na obiekcie PKS Radość (bezpośrednio po spotkaniu z udziałem słynnych Kartoflisk) naszym rywalem był GKS Tachimetr. Ten zespół podobnie jak my debiutował w tych rozgrywkach, a składał się ze studentów lub absolwentów Wydziału Geodezji Politechniki Warszawskiej. Kapitanem naszego zespołu był Piotrek Stańczak, a pierwsze oficjalne trafienie dla ligowej reprezentacji zanotował Rafał Kudrzycki. Mecz, który wielu widziało jako spacerek, był naprawdę wymagający i ostatecznie skończył się zwycięstwem naszego zespołu w stosunku 4:2. A relację z niego, dzięki kanałowi Luz i Zapał możecie obejrzeć tutaj:

Champion Otwock – ten zespół był z kolei drugą przeszkodą, jaką przyszło nam przeskoczyć w rozgrywkach. Rywal był przedstawicielem B-Klasy, w poprzednim sezonie zameldował się w środku ligowej stawki, jednak dysponował handicapem własnego boiska. Ale to nic nie zmieniło – na boisku okazaliśmy się lepsi i mimo zwycięstwa w minimalnym stosunku 1:0 (złotego gola zdobył Bartek Bajkowski), jak najbardziej zasłużenie zameldowaliśmy się w następnej rundzie. Tutaj było już jasne, że jesteśmy stawiani w roli underdoga, bo Mazur II Karczew to reprezentant Ligi Okręgowej, który prawdpopodnie nawet nie wiedział, z kim przyjdzie mu się mierzyć. Mecz 3.rundy odbył się na obiekcie Korony Jadów i mimo, że prowadziliśmy w nim 2:0 (po dwóch trafieniach Łukasza Flaka), to w końcowym rozrachunku, w dramatycznych okolicznościach ulegliśmy 2:4. Przygoda się zakończyła, jednak wspomnienia pozostały i gdyby była taka możliwość pewnie już teraz moglibyśmy podjąć kolejną próbę podboju Okręgowego Pucharu Polski. Ale z tym musimy poczekać do sierpnia.

Zdjęcie wykonanie po zwycięskim meczu z Champion Otwock.

Wyniki oraz strzelcy w Okręgowym Pucharze Polski 2021

I runda: Strefa 6 4:2 GKS Tachimetr (Kudrzycki x2, Sasin, B.Bajkowski)

II runda: Champion Otwock 0:1 Strefa 6 (B.Bajkowski)

III runda: Strefa 6 2:4 Mazur II Karczew (Flak x2)

SEZON 2022/23

Drugie podejście do zmagań pucharowych miało swoją inaugurację 6 sierpnia. Wówczas nasz zespół wybrał się do Płochocina, na spotkanie z zespołem Są Gorsi. Rywal był gospodarzem, więc to on miał przywilej wyboru miejsca spotkania. Mimo bardzo trudnych warunków do gry (graliśmy na naturalnej nawierzchni) udało nam się zwyciężyć, chociaż samo spotkanie nie należało do najprzyjemniejszych w odbiorze. Dużo fauli, duża prostych pomyłek spowodowanych nierównościami, ale najważniejsze, że udało się zrealizować cel. Poniżej możecie obejrzeć materiał video z tego spotkania.

W kolejnej rundzie mieliśmy zmierzyć się z zespołem Association Club Warszawa. Przeciwnicy mieli jednak problem z rejestracją zawodników (w ich kadrze było wielu graczy z zagranicznymi paszportami) i ostatecznie poinformowali nas, że nie zdążą z formalnościami na czas. To oznaczało walkower. Na podobny scenariusz nie mieliśmy co liczyć w trzeciej rundzie, gdzie los sparował nas z Dębem Wieliszew. Ta potyczka okazała się bardzo wyrównana – ba! To mieliśmy więcej sytuacji strzeleckich i możemy żałować, że tego dnia nie mogliśmy skorzystać z Rafała Kudrzyckiego. Rywale byli bardziej skuteczni niż my i wypunktowali nas w stosunku 0:2, co po raz kolejny pozostawiło ogromny niedosyt w naszych szeregach. Chłopaki dali z siebie wszystko, byliśmy równorzędnym oponentem dla przedstawiciela Ligi Okręgowej, ale zabrakło nam wyrachowania. Możecie się o tym przekonać oglądając poniższe video, gdzie w opisie wymieniliśmy wszystkie najważniejsze akcje tej potyczki wraz z odnośnikami.

Wyniki oraz strzelcy w Okręgowym Pucharze Polski 2022

I runda: Strefa 6 4:2 Są Gorsi (Kudrzycki x2, B.Bajkowski x2)

II runda: Strefa 6 3:0 Association Club Warszawa (walkower)

III runda: Strefa 6 0:2 Dąb Wieliszew

SEZON 2023/24

Już wkrótce!


Bramki w reprezentacji:

4 – Rafał Kudrzycki, Bartek Bajkowski

2 – Łukasz Flak

1 – Sebastian Sasin

Występy w reprezentacji:

5 meczów – Marcin Białek, Sergiusz Modzelewski, Sebastian Sasin, Jarosław Rozbicki

4 mecze – Maciej Markwart, Michał Szczapa, Rafał Kudrzycki, Piotr Miętus, Michał Łapiński, Bartek Bajkowski

3 mecze – Tomasz Freyberg, Łukasz Flak

2 mecze – Arek Michalik, Cezary Nowakowski, Daniel Więcek, Jakub Ratajczak, Jarosław Przybysz, Bartłomiej Lipski, Mateusz Bajkowski, Arkadiusz Major

1 mecz – Dariusz Waś, Piotr Stańczak, Adrian Wojda, Grzegorz Reterski, Alexander Mikhalczuk, Karol Zalewski, Marcin Szymański, Oskar Bajkowski, Adam Pietkiewicz

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.