Reprezentacja Strefy 6


(Artkuł powstał na potrzeby nowego działu w menu „Reprezentacja”, który będzie regularnie uzupełniany)

SEZON 2021/22

Pomysł na zbudowanie ligowej reprezentacji towarzyszył nam od momentu, gdy stworzyliśmy rozgrywki Strefy 6. Wiedzieliśmy, że nie zabraknie tutaj zawodników o określonej jakości, nietrenujących w żadnym klubie, którzy będą chcieli założyć reprezentacyjną koszulkę i powalczyć o dobry wynik w Okręgowym Pucharze Polski. Formowanie się reprezentacji rozpoczęło się w okolicach czerwca 2021, gdy przymierzaliśmy się do pierwszego sparingu, w którym rywalem była B-Klasowa Korona Jadów. Ten mecz został rozegrany 17 lipca na obiekcie w Jadowie, a nasza drużyna wygrała go 7:3. W kolejnych tygodniach rozegraliśmy następne sparingi, których wyników przytaczać nie będziemy, bo nawet jeśli były dla nas korzystne, to w wielu przypadkach byliśmy wspierani przez zawodników z reprezentacji Nocnej Ligi Halowej czy Futboligi.

Pierwszy mecz w Okręgowym Pucharze Polski przypadł na 14 sierpnia 2021 roku, gdy na obiekcie PKS Radość (bezpośrednio po spotkaniu z udziałem słynnych Kartoflisk) naszym rywalem był GKS Tachimetr. Ten zespół podobnie jak my debiutował w tych rozgrywkach, a składał się ze studentów lub absolwentów Wydziału Geodezji Politechniki Warszawskiej. Kapitanem naszego zespołu był Piotrek Stańczak, a pierwsze oficjalne trafienie dla ligowej reprezentacji zanotował Rafał Kudrzycki. Mecz, który wielu widziało jako spacerek, był naprawdę wymagający i ostatecznie skończył się zwycięstwem naszego zespołu w stosunku 4:2. A relację z niego, dzięki kanałowi Luz i Zapał możecie obejrzeć tutaj:

Champion Otwock – ten zespół był z kolei drugą przeszkodą, jaką przyszło nam przeskoczyć w rozgrywkach. Rywal był przedstawicielem B-Klasy, w poprzednim sezonie zameldował się w środku ligowej stawki, jednak dysponował handicapem własnego boiska. Ale to nic nie zmieniło – na boisku okazaliśmy się lepsi i mimo zwycięstwa w minimalnym stosunku 1:0 (złotego gola zdobył Bartek Bajkowski), jak najbardziej zasłużenie zameldowaliśmy się w następnej rundzie. Tutaj było już jasne, że jesteśmy stawiani w roli underdoga, bo Mazur II Karczew to reprezentant Ligi Okręgowej, który prawdpopodnie nawet nie wiedział, z kim przyjdzie mu się mierzyć. Mecz 3.rundy odbył się na obiekcie Korony Jadów i mimo, że prowadziliśmy w nim 2:0 (po dwóch trafieniach Łukasza Flaka), to w końcowym rozrachunku, w dramatycznych okolicznościach ulegliśmy 2:4. Przygoda się zakończyła, jednak wspomnienia pozostały i gdyby była taka możliwość pewnie już teraz moglibyśmy podjąć kolejną próbę podboju Okręgowego Pucharu Polski. Ale z tym musimy poczekać do sierpnia.

Zdjęcie wykonanie po zwycięskim meczu z Champion Otwock.

Wyniki oraz strzelcy w Okręgowym Pucharze Polski 2022

I runda: Strefa 6 4:2 GKS Tachimetr (Kudrzycki x2, Sasin, B.Bajkowski)

II runda: Champion Otwock 0:1 Strefa 6 (B.Bajkowski)

III runda: Strefa 6 2:4 Mazur II Karczew (Flak x2)

Bramki w reprezentacji:

2 – Rafał Kudrzycki, Bartek Bajkowski, Łukasz Flak

1 – Sebastian Sasin

Występy w reprezentacji:

3 mecze – Marcin Białek, Michał Łapiński, Maciej Markwart, Sergiusz Modzelewski, Sebastian Sasin, Tomasz Freyberg, Rafał Kudrzycki, Piotr Miętus, Michał Szczapa, Jarosław Rozbicki

2 mecze – Arek Michalik, Cezary Nowakowski, Daniel Więcek, Bartek Bajkowski, Jakub Ratajczak, Łukasz Flak

1 mecz – Arkadiusz Major, Dariusz Waś, Piotr Stańczak, Adrian Wojda

SEZON 2022/23

Już wkrótce!

Dodaj komentarz