Relacja z uroczystego zakończenia


20 listopada, na hali sportowej w Zielonce zwieńczyliśmy zmagania 6 edycji rozgrywek. Bardzo dziękujemy za Waszą liczną obecność!

Jest pewnego rodzaju tradycją, że nagrody za sezon jesienny przyznajemy… pod dachem. Tak było rok temu, tak było również teraz, dzięki czemu nie tylko w komfortowych warunkach mogliśmy Wam pogratulować i podziękować za sezon, ale przy okazji rozegraliśmy Mecz Gwiazd między 1 a 2.ligą. Rywalizacja była bardzo zacięta, o wszystkim zdecydowała jedna bramka różnicy, a minimalnie lepsi okazali się przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej. Cieszymy się, że nie dość iż obejrzeliśmy dobre widowisko, to wszyscy uczestnicy All-Star Game dojechali. A poniżej możecie zobaczyć jak ta potyczka przebiegała.

A przechodząc już do podsumowania, to na wstępie chcielibyśmy podziękować kilku osobom – przede wszystkim wójtowi Gminy Klembów – panu Rafałowi Mathiakowi, za użyczenie boiska oraz patronat. Dziękujemy też Wieściom Podwarszawskim, WWL24 i Sportowemu WWL oraz Komorze Hiperbarycznej w Wołominie i sklepowi AMH365Sport za ufundowanie nagród. Słowa uznana należą się również BETFAN, dzięki któremu praktycznie wszystkie spotkania naszej ligi można było znaleźć w ofercie tego legalnego polskiego bukmachera. Mamy nadzieję, że ze wszystkimi naszymi partnerami spotkamy się także przy okazji kolejnego sezonu.

A teraz przechodzimy już do najważniejszego – przedstawimy Wam nasze decyzje odnośnie MVP i najlepszego bramkarza zarówno w obydwu ligach, jak i w Pucharze Ligi. I właśnie od Pucharu rozpoczniemy – przypomnijmy, iż dwie nagrody indywidualne trafiły już tutaj do graczy PrefBudu, bo najlepszym strzelcem był Patryk Czajka, z kolei asystentem Konrad Kanon. Pozostałe dwie powędrowały jednak do przedstawicieli zwycięskiej drużyny, a więc AutoSzyb. Najlepszym bramkarzem wybraliśmy Bartka Muszyńskiego, za wiele fantastycznych interwencji oraz zimną krew podczas rzutów karnych, a miano najbardziej wartościowego gracza trafiło do Oskara Bajkowskiego, który spisywał się niesamowicie i był kluczowym graczem swojej ekipy pod nieobecność takich gości jak Bartek Bajkowski, Łukasz Flak czy Tomek Mikusek.

Także w 2.lidze nie mieliśmy wątpliwości, kto powinien zgarnąć najważniejsze trofea. Tutaj wszystko co złote trafiło do reprezentantów Bad Boys – top-bramkarzem został wybrany Karol Jankowski, absolutna ostoja tej ekipy, z kolei miano MVP zgarnął Jarek Przybysz – ten zawodnik grał cały sezon na bardzo dobrym poziomie i widzieliśmy to nie tylko my, ale wielu kapitanów, którzy również wskazywali go na najlepszego zawodnika na tym szczeblu. Dodajmy, że pozostałe nagrody zgarnęli Krzysiek Zych (król strzelców) oraz Sebastian Ryński (najlepszy asystent i kanadyjczyk).

No i została nam 1.liga. Również zajęło nam dosłownie chwilę, żeby dopasować do siebie wszystkie puzzle i pewnie nasza decyzja nie stanowi dla Was żadnego zaskoczenia. MVP to Patryk Czajka, zawodnik z nieprawdopodobnymi statystykami (20 goli i 12 asyst!), wyraźnie wystający poza poziom naszej ligi. Z kolei statuetka dla bramkarza pofrunęła do Błażeja Kaima. Także fantastyczna forma na przestrzeni całego sezonu i bardzo żałujemy, że z powodu kontuzji nie dał rady zagrać w wielkim finale. Ale to nie miało wpływu na naszą decyzję.

Warto dodać, że do rozdania mamy jeszcze cztery nagrody – dla autora najładniejszego kiksu, interwencji i bramki oraz najgorzej wyrzuconego autu. Ale głosowanie wciąż trwa i zwycięzców poznamy dopiero w niedzielę wieczorem.

I cóż – szósta edycja Strefy Szóstek przechodzi do historii. 56 meczów, żadnego walkowera – to coś, co cieszy nas najbardziej. Dodatkowo pokazaliśmy Wam na żywo aż 48 meczów, czyli wszystkie poza tymi z 1.kolejki, gdzie pogoda nie pozwoliła na relację. Mamy nadzieję, że wywiązaliśmy się również z pozostałych obietnic, jakie składaliśmy przed rozpoczęciem tej edycji. Teraz czeka nas bardzo długa przerwa, bo do gry wrócimy dopiero w drugiej połowie marca. Ale jak już pewnie zauważyliście – na stronie TUTAJ znalazł się artykuł zachęcający do udziału w kolejnym sezonie. Trzymamy kciuki, by dołączyło do nas kilka zespołów i byśmy wreszcie mogli zagrać w systemie 2×10. Jest taka szansa, bo w trakcie zakończonego sezonu mieliśmy 4-5 zapytań o ligę – czas pokaże na ile były one poważne. Co teraz? My oczywiście skupiamy się już na Nocnej Lidze Halowej i wszystkim, którzy będą grali w Zielonce mówimy do zobaczenia. A tym, którzy nie, życzymy spokojnych najbliższych miesięcy i obyśmy w komplecie zobaczyli się na starcie siódmego sezonu rozgrywek w Woli Rasztowskiej. Jak coś, to jesteśmy pod mailem: kontakt@strefa.pl Wszystkiego dobrego!

PS: wszystkie nierozdane puchary, statuetki oraz nagrody dla najlepszych zawodników poszczególnych kolejek zostaną przekazane przy pierwszej, możliwej okazji.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.