Relacja z uroczystego zakończenia


3 lipca nastąpiło oficjalne zakończenie zmagań piątej edycji Strefy Szóstek. I bardzo nas cieszy, że ten finał – dzięki Waszej licznej obecności – wypadł tak okazale.

Poprzednie zakończenie odbyło się na hali w Zielonce, ale teraz nie było sensu robić czegoś pod dachem. Pogoda w niedzielę była bowiem znakomita, co pewnie stanowiło duży wpływ na Waszą decyzję, by przyjechać do Woli Rasztowskiej i wzajemnie podziękować sobie za te kilka miesięcy rywalizacji. Lekko licząc na finale było ponad 50 osób. Były też pizze, chmielowy trunek, świetna atmosfera, no a przede wszystkim puchary, medale, statuetki i nagrody. Do kogo trafiła większość z nich?

Pierwszą osobą, której wręczyliśmy pamiątkowe trofeum był wójt Gminy Klembów – pan Rafał Mathiak. Cieszymy się, że nasza inicjatywa ma poparcie pana Wójta, dzięki czemu możemy rozgrywać mecze w tak fajnych warunkach, a jednocześnie liczyć na patronat i wsparcie finansowe. Z tego miejsca dziękujemy też Wieściom Podwarszawskim, WWL24 i Sportowemu WWL za patronat medialny oraz restauracji Wakacje na Południu i sklepowi AMH365Sport za ufundowanie nagród. No a nie zapominajmy też o BETFAN, dzięki któremu praktycznie wszystkie spotkania naszej ligi można było znaleźć w ofercie tego legalnego polskiego bukmachera. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie wszystkie te współprace będą kontynuowane 🙂

Lećmy dalej – jak co roku do jednej z drużyn trafiła nagroda fair-play. Kryteria były te same co zwykle, czyli żadnego walkowera, opłacone wpisowe i jak najmniej żółtych i czerwonych kartek. W tej klasyfikacji bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Old Stars Team, którzy byli krystaliczni we wszystkich trzech aspektach! I chociaż punktów w swoim debiutanckim sezonie nie zdobyli, to życzylibyśmy sobie, by wszystkie nowe ekipy były tak sympatyczne jak ta z Kobyłki.

Sympatia nie mogła mieć z kolej żadnego wpływu na nasze decyzje odnośnie nagród indywidualnych. Tutaj staraliśmy się ocenić przede wszystkim to, co zrobiliście na boisku. I zacznijmy może od Pucharu Ligi – przypomnijmy, że tutaj najlepszego asystenta zdobył Michał Łapiński, a króla strzelców Patryk Czajka. I to właśnie do Patryka powędrowała najbardziej prestiżowa nagroda dla MVP trzeciej edycji Pucharu Ligi! Z kolei najlepszym bramkarzem tych zmagań wybraliśmy Adama Sabalę z Szewnicy, który stanowił ścianę nie do przejścia dla napastników drużyn przeciwnych. Ta statuetka należała mu się jak mało komu.

W 2.lidze dylemat co do wskazania najlepszych był większy. Nie będziemy ukrywać – problem mieliśmy przede wszystkim z bramkarzami, gdzie nie wszyscy rozegrali komplet spotkań, gdzie każdy z golkiperów miał lepsze i gorsze chwile, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się wyróżnić Norberta Kucharczyka! Przede wszystkim za solidność i za minimalną liczbę błędów. A kto zgarnął tytuł MVP? Poszukaliśmy go wśród zawodników wicemistrza rozgrywek – Show Teamu. Tutaj kandydatów było kilku, ale największe wrażenie zrobił na nas Piotrek Bober i to on może sobie wpisać do CV miano najbardziej wartościowego gracza 2.ligi w sezonie Wiosna 2022!

A jak sprawia się miała w 1.lidze? Na tym poziomie wszystko zgarnął PrefBud! Najlepszym golkiperem wybraliśmy bowiem Alberta Piechocińskiego, który na przestrzeni całego sezonu nie był może najbardziej zapracowanym graczem mistrzów S6, ale choćby w wielkim finale pokazał, że stać go na wiele. Natomiast najlepszy, zawodnikiem najwyższej klasy rozgrywek ligi w Woli Rasztowskiej został Michał Łapiński! Wielkiego zaskoczenia chyba nie ma, bo Michał to klasa sama w sobie, zawodnik który nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu, bardzo zaangażowany w grę i w drużynę, co przełożyło się na kapitalne statystyki jak na obrońcę – 7 goli i aż 12 asyst! Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy podtrzymania tej formy aż do Okręgowego Pucharu Polski 🙂

Warto dodać, że w tej edycji przeprowadziliśmy też aż trzy konkursy na bramkę, interwencję oraz kiks sezonu. W tej ostatniej klasyfikacji bezkonkurencyjny był Emil Wiatrak – jego samobój przeszedł już do historii futbolu. Najładniejszą paradę zanotował według Was Adam Sabala, z kolei niesamowicie zacięta rywalizacja toczyła się o miano najładniejszej bramki piątej edycji. Minimalnie lepszy od konkurencji okazał się Kryspin Kisiel, ale zgodnie z tym co napisaliśmy na FB, do pozostałych finalistów również trafią statuetki. Stanie się to na początku kolejnego sezonu, bo niestety nie zdążyliśmy ich zamówić na niedzielę. Ale wszystko mamy zapisane i na pewno o tym nie zapomnimy.

A gdy już część osób pojechała, na koniec spotkania zrobiliśmy jeszcze mały konkursik w poprzeczki, gdzie do wygrania było podwójne zaproszenie do kina Helios. Z grona kilkunastu uczestników najlepszy okazał się Adrian Wojda! Ale w sumie dobrze się stało, bo Adrian pomógł nam w organizacji zakończenia, więc ta nagroda po prostu mu się należała 😉

I jak mawia klasyk – to byłoby na tyle. Przypominamy, że podsumowanie naszej pracy dokonaliśmy kilka tygodni temu w artykule TUTAJ, więc kto chce do tego wrócić, to może to zrobić w każdej chwili. Teraz czeka nas dwa miesiące przerwy i do gry wrócimy we wrześniu. Jak pewnie zdążyliście zauważyć, na stronie widnieje już artykuł, który zaprasza do udziału w szóstej edycji – TUTAJ. Jeśli więc ktoś z Waszych znajomych będzie Was pytał o to gdzie warto zagrać, to odeślijcie go w to miejsce, bo znajdzie tam naszą pełną ofertę. Trzymajmy kciuki, by z dotychczasowych drużyn wycofało się jak najmniej, a nowych dołączyło jak najwięcej, byśmy wreszcie mogli się pochwalić dwoma ligami po 10 zespołów. A teraz życzymy Wam udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, byśmy w komplecie spotkali się na inauguracji kolejnego sezonu Strefy 6. Dzięki za wszystko i do zobaczenia!

PS: wszystkie nierozdane puchary, statuetki oraz nagrody dla najlepszych zawodników poszczególnych kolejek zostaną przekazane przy najbliższej możliwej okazji.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.