Odpowiadamy na Wasze ankiety!


Kilka tygodni temu zachęcaliśmy Was, byście dali nam znać, jak oceniacie rozgrywki, co w nich lubicie a czego nie. Pora byśmy jako Organizatorzy mogli się do tego ustosunkować.

Na wstępie oczywiście bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas. W znakomitej większości bardzo chwalicie sobie Strefę 6, na mecze przyjeżdżacie z przyjemnością i doceniacie naszą pracę. Oprócz tego duża część z Was przesłała nam swoje wskazówki, których wdrożenie być może pozwoliłyby wejść rozgrywkom na jeszcze wyższy poziom. Do najciekawszych uwag odnieśliśmy się poniżej, co trochę przybrało format wywiadu, gdzie wy pytaliście, a my odpowiadaliśmy. Możecie już sprawdzić, co z tego wyszło 😉

Strona często zbyt długo się ładuje.

– No tak, ten problem przez jakiś czas występował, jakkolwiek już od kilku dobrych tygodni serwis został przeniesiony na nowy serwer i podobne problemy nie powinny się zdarzać. Ale trzeba też pamiętać, że np. wchodząc w artykuł gdzie jest 100 zdjęć, siłą rzeczy strona dłużej się ładuje. Po prostu przeglądarka musi pobrać więcej danych i to powoduje, że połączenie trwa dłużej niż zwykle. W przypadku artykułów z samą treścią – wszystko buforuje się bardzo szybko.

Denerwują mnie reklamy na telefonie.

– Na szczęście był to w ankiecie odosobniony przypadek. Zdecydowanej części z Was reklamy albo nie przeszkadzają w ogóle, albo tylko trochę. Wprowadziliśmy je pilotażowo. W tym momencie to nie my decydujemy ile tych reklam się pojawia i gdzie – robi to automat. Chcieliśmy sprawdzić, czy będzie to bardzo uciążliwe i jednocześnie – opłacalne (od razu mówimy, że w perspektywie miesiąca to jest ledwie kilkanaście złotych). Niewykluczone, że docelowo reklamy będą się pojawiały tylko w dwóch stałych miejscach na stronie.

Brakuje chyba najbardziej zdjęć indywidualnych zawodników.

– Z czasem zajmiemy się i tym.

Wszystko jest oki. Ewentualnie wyniki i terminarz mogły by się znajdować na głównej stronie, tak jak to jest zrobione na futboliga.pl

– Zdecydowanie. Będziemy nad tym pracować w przerwie między tym a kolejnym sezonem. Były już przymiarki, ale moduł odpowiedzialny za wyniki nie do końca nam się podobał i chcemy znaleźć coś lepszego.

Brakuje mi większej ilości informacji o zawodnikach i drużynach oraz zdjęć ze wszystkich spotkań. Podoba mi się ilość zbieranych statystyk oraz klasyfikacje all-time.

– Zdjęcia za wszystkich spotkań – być może w przyszłości, kto wie. W tym momencie zdecydowaliśmy, że nasz fotograf będzie przyjeżdżał na dwa mecze. Zwykle to jest druga połowa jednego spotkania i pierwsza drugiego.

Brakuje moim zdaniem quizów z poszczególnymi zawodnikami tak jak to było/jest w Futbolidze.

– Wszystko z czasem przyjdzie.

Brakuje skrótów jak w NLH.

– Jeśli chodzi o skróty, to tutaj mamy wiele czynników, które bardzo nas w tym temacie ograniczają. Długo by wymieniać – ogromny wpływ na to mają warunki atmosferyczne To nie hala, gdzie zawsze jest ta sama pogoda i temperatura. Poza tym w obecnej cenie wpisowego, to jest po prostu nierealne. Musimy mierzyć siły na zamiary.

Wpisowe jest za wysokie!

– Tutaj Wasze zdania były następujące – cena 999 zł jest ok, 100-200 zł więcej spokojnie bylibyście w stanie zapłacić, ale też pojawiały się głosy, że liga powinna kosztować np. 600 zł. Tak sobie to policzyliśmy, że 600 zł to przy założeniu 10 osób w składzie = 60 zł. Czyli średnio za mecz na zawodnika wychodzi 6 zł. I w tym momencie trzeba sobie zadać ważne pytanie – czego mogę oczekiwać za 6 zł? Być może trzeba nawet iść dalej – czego mogę oczekiwać za 10 zł? Czasami 10 zł płaci się za godzinną gierkę towarzyską, gdzie nie ma nic poza piłką. Na sprawę trzeba też spojrzeć w sposób kompleksowy. Zdecydowanie łatwiej byłoby nam obniżyć cenę wpisowego (teoretycznie), gdyby było więcej zespołów. Przy zachowaniu obecnej liczby, na niższe wpisowe nie możemy sobie pozwolić. Dla uświadomienia Wam wielu rzeczy, możemy powiedzieć, że sama strona internetowa kosztowała kilka tysięcy złotych. Przy założeniu, że zebralibyśmy z wpisowego 6 tysięcy, to co można za to zrobić? Opłacić sędziego i chyba tyle…

W Strefie 6 też zrób drużynę na kwalifikacje do Pucharu Polski, może w końcu uda mi się zagrać.

– Jeśli będą chętni, to jak najbardziej!

Skróty meczów, zdjęcia z każdego spotkania, Puchar tylko dla drużyn z ligi (przy założeniu że w rozgrywkach będzie brała udział większa liczba zespołów), oceny dla zawodników po każdym spotkaniu, więcej formatów przybliżających sylwetki zawodników (przykładowo oprócz wywiadów można by przeprowadzać ankiety), krótka charakterystyka danego zawodnika umieszczona w informacjach.

– Skróty meczów – na razie nie, Puchar dla drużyn – być może, oceny dla zawodników – zdecydowanie nie (to jest bardzo subiektywna sprawa, chyba że kapitanowie sami by oceniali swoich zawodników, to możemy o tym pomyśleć), więcej formatów przybliżających sylwetki – jak najbardziej tak.

W przyszłości kiedy sytuacja w kraju ulegnie uspokojeniu, chętnie widziałbym relacje z meczów czy wybór TOP 6 w formie video z kapitanem danej drużyny, co tydzień innej. Moglibyśmy wtedy trochę lepiej poznać zawodników występujących w lidze.

– Do zrobienia.

Mega wielką atrakcją byłyby transmisje live przynajmniej tych najciekawszych meczów, ale zdaje sobie sprawę że to nie jest proste na Orliku, więc zwyczajnie tylko marzę.

– No tak, na Orliku byłoby to bardzo trudne, ale robiliśmy pewne przymiarki, internet działał bardzo sprawnie i jeśli wiosną będą odpowiednie warunki, to spróbujemy. Kto jak nie my?

Więcej wywiadów (nie tylko pomeczowych).

– Pewnie, ale niestety czasami mamy bardzo duży problem, by kogokolwiek namówić do rozmowy. Wiemy, że przyjemnie się to ogląda, ale trzeba też dać czasami coś z siebie. Mieliśmy już dwa przypadki, gdzie chcieliśmy przeprowadzić rozmowy, a ze strony drużyn nie było chętnych…

Relacje live z hitów kolejki (czyli co dzieje się na boisku w danym momencie).

– W przerwie między sezonami usiądziemy do tego.

Jedynym minusem, który póki co zauważyłem jest brak szatni przy boisku, co z każdym tygodniem bywa coraz większym problemem kiedy trzeba się przebierać na świeżym powietrzu.

– Tutaj ciężko będzie nam coś mądrego napisać. Ale jak widać, Gmina Klembów dba o ten obiekt, więc niczego nie możemy wykluczyć w przyszłości.

Zdecydowanie najbardziej rzucająca się różnica to fakt, że w S6 organizator przed ostatnią kolejką angażuje się w życie ligi z takim samym zaangażowaniem jak w 1 kolejce, czego nie można powiedzieć o „konkurencji” z Tłuszcza. Jedyna przewaga jaką dałbym Lidze Bobra nad S6 wcale nie jest związana z piłką 😉 Mianowicie w Tłuszczu jest tzw. Pan Zapiekanka i jeżeli ktoś taki jak ja, lubi po swoim meczu jeszcze pooglądać kilka następnych to taka ciepła zapiekanka czy hot dog zawsze umila czas. Ale to jest najmniej Ważna różnica.

– Gdybyśmy mieli dwie ligi, to możemy o tym pomyśleć. Wtedy jest po prostu dużo większy sens obecności takiego cateringu.

Wnioskuje o nie wyrzucanie drużyn z ligi.

– Cóż, nie wszystkie decyzje są łatwe, ale jak widać po obecnym sezonie – mimo że bardzo żałujemy Copy, AbyDoPrzodu czy Beer Teamu, to chyba ta decyzja wyszła rozgrywkom na dobre.

Jest to typowo męski sport, a czasami wygląda jakby chłopaki grali jak kobiety i zwykła gra „bark w bark” kończy się gwizdnięciem faulu. Logiczne jest że przy takiej konfrontacji zawodników gdzie może być różnica wagowa czy wzrostowa może skończyć się upadkiem tego „mniejszego”, bo wystarczy że w biegu się odbije od drugiego. Taka jest gra w piłkę, to nie szachy. Myślę, że jeżeli brane są takie sytuacje pod uwagę, to warto też stronniczo sędziować każde ciągniecie za koszulkę itp. Czym jest mecz bez walki? – niczym. Mi jako kibicowi ciężko ogląda się mecz, w którym wszystko jest gwizdane, czasami bez sensu.

– Sędziowanie to temat który również zdarzało Wam się poruszać w ankietach. Jedni byli bardzo zadowoleni, pisali że sędzia daje grać, a czasami były zupełnie inne opinie, np. takie, jak ta powyższa. Nie ma sędziów idealnych. W naszej opinii sędziowanie jest na solidnym poziomie a nawet jeśli zdarzają się mankamenty (które przecież mają miejsce w Lidze Mistrzów i to nawet w epoce VAR), to jednak nie dotyczą kluczowych kwestii, jak np. czerwone kartki, rzuty karne, etc. Ale żeby była jasność – na pewno naszemu arbitrowi mała lekcja z „najnowszych przepisów” by nie zaszkodziła. A może nie tylko jemu, tylko wszystkim zawodnikom?

Warta przemyślenia i dogadania jest kwestia regulaminu. Mianowicie moim zdaniem możliwość dopisywania ludzi aż do 4 kolejki to spora przesada, zważywszy na to że 4 kolejka to już praktycznie połowa sezonu. Warto by było się zastanowić nad maksymalnie 2 kolejką, chociaż gdyby było do 1 kolejki, to byłoby najsprawiedliwiej. Oczywiście w ekstremalnych sytuacjach to już inny temat.

– 4 kolejka jest wynikiem wieloletnich doświadczeń. Często bywa tak, że na pierwszej kolejce macie szerokie składy, a im dalej, tym się okazuje, że ludzie się wykruszają i zaczyna się problem. Nam zależy przede wszystkim, by te najważniejsze rozstrzygnięcia, które są planowane zwykle na koniec rozgrywek, odbywały się na równych zasadach i bez żadnego dopisywania. Ale być może jest to temat pod dyskusję przed następnym sezonem.

Reasumując powyższe – na pewno bardzo interesującym było poznać Wasz punkt widzenia w wielu kwestiach i jednocześnie przedstawić własny. Zachęcamy też, by czasami spojrzeć na pewne rzeczy właśnie oczami Organizatora. Nie jest np wielką sztuką wprowadzić jakąś nowość do rozgrywek, ale stanowi już spore wyzwanie, by ta nowość po pewnym czasie stanowiła nieodłączny element zmagań. Dlatego my staramy się działać stopniowo. Idziemy może małymi, lecz pewnymi krokami. I najważniejsze, że do przodu 😉

A gdyby ktoś chciał nam jeszcze coś przekazać, to mail kontakt@strefa6.pl jest cały czas do Waszej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.