Kto może zagrać w Strefie 6?


Wbrew pozorom pytanie z tytułu wcale nie jest oderwane od rzeczywistości. Zależy nam bowiem, by zarówno poziom piłkarski, jak i ten związany z kulturą osobistą, by jak najwyższy.

Domyślamy się, że to pytanie w końcu padnie – to ilu w końcu zawodników zrzeszonych można mieć w swoim składzie na najbliższy sezon. Posłuchajcie – sprawa nie jest zero-jedynkowa. Temat ten poruszymy na grupie kapitanów i zobaczymy jakie będą głosy. Co jednak najważniejsze – zabrania się dopisywania do kadry zawodników, którzy grają w Lidze Okręgowej lub wyżej. Na tym polu nie damy się przekonać. Jeśli chodzi o graczy z niższym poziomów rozgrywkowych – nasz plan zakłada, byście w swojej szerokiej kadrze mieli dowolną ilość takich graczy, ale z zastrzeżeniem, że na boisku może przebywać tylko JEDEN z nich. Czyli jeśli na dany mecz przyjeżdża kilku graczy zrzeszonych, to muszą się oni wzajemnie wymieniać na placu gry.

Być może wartą rozpatrzenia kwestią byłoby, gdyby dopuścić opcję, aby oddzielnie pod kątem liczby graczy zrzeszonych traktować bramkarza. To wszystko musimy przemyśleć i na spokojnie ustalić.

A teraz przechodzimy do kwestii najważniejszej – pamiętajcie, by swoje zespoły tworzyć na bazie osób zdrowo-rozsądkowych. Strefa 6 ma być strefą wolną od krzykaczy, dogadywaczy czy przeklinaczy. Wiadomo, że piłka to emocje, czasami można się też zdenerwować na sędziego, ale pewnych granic przekraczać nie wolno. Dlatego przypisujemy sobie prawo, by zawodników znanych z różnych „wyskoków” i zachowań odbiegających od normy NIE PRZYJMOWAĆ do rozgrywek. Będziemy weryfikowali każde nazwisko jakie przyślecie nam w zgłoszeniu i jeżeli tylko będziemy mieli jakąkolwiek wątpliwość co do konkretnego gracza, będziemy reagować. Niedzielne granie to ma być relaks, zabawa, rozrywka. I jeśli ktoś także w trakcie zmagań nie będzie potrafił tego zrozumieć – życzymy mu powodzenia w innych ligach.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.