Doczekaliśmy się! Trzecia edycja startuje już w niedzielę!


Czasy są takie, że amatorskie rozgrywki zaczynamy nie wtedy, kiedy to sobie zaplanujemy, ale wtedy, gdy pozwolą na to rządzący. Ale najważniejsze, że w końcu możemy to napisać – WRACAMY!

Zacznijmy od dobrych informacji – w trzeciej edycji Strefy 6 wystąpi aż 16 zespołów. Jest to dużo więcej niż dysponowaliśmy w poprzednich sezonach, a nie ukrywamy, że mieliśmy jeszcze kilka wstępnych zapytań, ale ostatecznie postanowiliśmy, że na ten moment 16 to odpowiednia liczba. Z wielu powodów – przede wszystkim nie chcemy, by ten – trochę przejściowy – sezon trwał zbyt długo. Głównie dlatego, że w czerwcu zaczynają się Mistrzostwa Europy, poza tym zbliża się okres weselno-chrzcinowo-wakacyjny i wiadomo, iż po tylu miesiącach spędzanych głównie w domu, na pewno będziecie chcieli korzystać z ciepłych weekendów pełnymi garściami. W związku z tym liga będzie krótka. Łącznie zagramy 7 kolejek + Puchar Ligi. Terminarz przedstawia się następująco:

25 kwietnia – 1 kolejka

3 maja (poniedziałek!) – 2 kolejka

9 maja – 3 kolejka

16 maja – 4 kolejka

23 maja – 5 kolejka

30 maja – 6 kolejka

6 czerwca – 7 kolejka

13 czerwca – Puchar Ligi + uroczyste zakończenie (połączone z grillem)

Powyższy scenariusz jest wstępny. O ile większość terminów nie budzi pewnie Waszych zastrzeżeń, to newralgiczny pozostaje temat długiego weekendu majowego. Nasz plan zakłada, by mimo wszystko rozegrać wtedy kolejkę, ale zrobić to 3 maja w poniedziałek (dzień wolny od pracy), a grę rozpocząć od godziny 13/14, gdy powracacie z wojaży. Jest to propozycja, którą będziemy jeszcze wspólnie dogrywać. Musimy mieć jednak na uwadze, że przedłużanie rozgrywek na końcówkę czerwca – z przyczyn wymienionych przez nas wcześniej – może być bardzo ryzykowne.

Jeśli chodzi o sam schemat rozgrywek, to podzieliliśmy drużyny na dwie ligi:

I LIGA

Copa FC

Beer Team

Al-Mar Wołomin

Green Team

PrefBud Tulewo

Bad Boys Ostrówek

HandyMan Elewacje

AutoSzyby.com

II LIGA

Joga Bonito

Show Team

Retro Squad

Lema Logistic

Black Dragons Team

Al-Maj Car Marki

Box Garda Marki

AKS Elektro

Udział poszczególnych ekip na konkretnych poziomach był konsultowany ze wszystkimi kapitanami. Nikt nie wyraził sprzeciwu, co bardzo nas cieszy, zwłaszcza że musimy dążyć do tego, by między zespołami nie było jakościowej przepaści. Nie było więc sensu, aby np Beer Team czy Copa FC rozpoczynały grę od drugiej ligi, bo to popsułoby zabawę zarówno im, jak i drugoligowym towarzyszom. Moglibyśmy też zrobić krzywdę drużynom, których poziom jest raczej drugoligowy (na ten moment), a wcisnęlibyśmy je na siłę do pierwszej ligi. Nie zapominajmy, że to jest przede wszystkim zabawa i chodzi o to, by każdy przyjeżdżał do Woli z perspektywą wyrównanej rywalizacji, a nie jak na ścięcie. Jednocześnie chcielibyśmy przywitać wszystkie nowe ekipy w Strefie 6, życząc im powodzenia. Z kolei The Naturatowi i Orlikowi Zabrodzie dziękujemy za grę w poprzedniej edycji i życzymy wszystkiego dobrego w innych rozgrywkach.

Ponieważ docelowo w przyszłym sezonie chcielibyśmy mieć 20 zespołów (również podzielonych na dwie ligi), to w tym sezonie NIKT nie spadnie z pierwszej ligi, natomiast awans do elity uzyskają dwie najlepszy ekipy z drugiego poziomu.

Jeśli chodzi o zmiany regulaminowe, to tutaj chcielibyśmy się skupić na dwóch rzeczach – po pierwsze: od trzeciej edycji na boisku może przebywać równocześnie DWÓCH zawodników zrzeszonych (ale tylko z A-Klasy lub B-Klasy). W składzie może być ich oczywiście więcej, jakkolwiek jeżeli dojdzie do sytuacji, że drużyna się pomyli i na placu gry znajdzie się ich trzech (lub więcej), taki mecz może skutkować walkowerem. Na dniach dokonamy analizy, którzy zawodnicy są aktywni pod względem zrzeszenia i będziemy tego bardzo dokładnie pilnowali. Z kolei druga sprawa to taka, że dopuszcza się możliwość zmian w składach maksymalnie do rozpoczęcia trzeciej kolejki tego sezonu. Po tym czasie dokonywanie roszad kadrowych w Waszych zespołach będzie zabronione.

Tyle w kwestii podstawowych informacji. My powoli wchodzimy już na właściwe obroty, jesteśmy na etapie uzupełniania Waszych składów i na stronie będzie się działo z każdym dniem coraz więcej. Poprawimy też niektóre „widoki”, które cały czas wskazują, że jesteśmy jeszcze w drugim sezonie 🙂 Zwłaszcza, iż terminarz na premierową kolejkę jest ustalony, więc możecie już odliczać godziny. Będziemy mieli też dla Was kilka niespodzianek, dlatego śledźcie nas uważnie i pamiętajcie również o naszych innych profilach, które pozwolą Wam być z naszą ligą na bieżąco.

FACEBOOKhttps://www.facebook.com/strefa6

YOUTUBEhttps://www.youtube.com/channel/UCz7prQ3HBcohIfCsJF-NtpA

Mamy nadzieję, że to będzie kolejny fajny sezon. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.