20 września rusza nowy sezon Strefy 6!


W trzecią niedzielę września zainaugurujemy zmagania drugiej edycji ligi szóstek w Woli Rasztowskiej. Nabór do nich trwa.

Organizacji rozgrywek w nowym miejscu zawsze towarzyszą jakieś obawy. Nie inaczej było przy podejmowaniu decyzji, że spróbujemy stworzyć profesjonalną ligę szóstek w Woli. Wiadomo, że w czasach pandemii nie jest łatwo namówić kogokolwiek do gry, a nie zapominajmy, iż premierowy sezon Strefy 6 przypadł na okres wakacyjny. Ale chyba możemy powiedzieć, że się udało. Do ligi przystąpiło 10 zespołów, które rozegrały masę świetnych meczów a wszystko to w duchu fair-play, bo tak na szybko nie przypominamy sobie ANI JEDNEJ sytuacji, gdzie zawodnicy mieliby sobie coś do „wyjaśnienia”. To chyba największy sukces nie tylko nas-organizatorów, ale też samych zawodników, którzy chcieli po prostu dobrze się bawić i na tym się skupiali. Wierzymy, że podobnie będzie w drugiej odsłonie szóstkowej rywalizacji.

Jaki jest więc plan na jesień? Data rozpoczęcia zmagań jest już wyznaczona – do gry wrócimy 20 września. Rozgrywki będą prawdopodobnie liczyły 10 zespołów. Zgłoszeń mamy trochę więcej, ale założyliśmy, że dopiero przy założeniu 16 zespołów warto byłoby zastanowić się nad dwoma poziomami rozgrywkowymi. Niestety tylu zgłoszeń (być może jeszcze) nie mamy. Nie ma z kolei sensu przyjmować 12 lub 14 ekip, bo nie jesteśmy w stanie rozegrać tylu kolejek, zakładając jedną ligę. Jeśli więc zapytacie nas, czy mamy już tę dziesiątkę, która rozpocznie zmagania w kolejną niedzielę – odpowiemy TAK. Ale to nie znaczy, że nie przyjmujemy zgłoszeń – być może uda się do wspomnianej 16-tki doszlusować. Wszystko rozstrzygnie się 13 września, bo właśnie do tego dnia dajemy czas wszystkim zastanawiającym się nad przyłączeniem do Strefy 6.

A czym różnić się będzie druga edycja od pierwszej? Chociaż zmian na pewno trochę będzie, to przede wszystkim postaramy się utrzymać standard tego, co udało się wypracować w wakacje. Nie zabraknie opisów, zapowiedzi, materiałów video, statystyk, podsumowań czy wywiadów. Jeśli chodzi o nowości, to przed nami kolejne aktualizacje na stronie www, bo nie wszystko działa tutaj jeszcze jak należy. Będzie też więcej zdjęć – i to zdjęć w bardzo dobrej jakości. Będziemy także przeprowadzać testy biegowe, albowiem wreszcie dogadaliśmy się z naszym czujnikiem (więcej o tym TUTAJ). Na stronie www pojawi się też Liga Typerów. To wszystko sprawi, że decyzji o uczestnictwie w S6 żałować na pewno nie będziecie.

Jakieś pytania? Wątpliwości? A może potrzebujecie więcej szczegółów? Zapraszamy do kontaktu mailowego kontakt@strefa6.pl lub do napisania do nas wiadomości na naszym profilu FB. Końcowe odliczanie rozpoczęte!

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.